Kontrast:

Wernisaż wystawy malarstwa „Z natury”

Październik 25, 2024

Foyer Filharmonii, FilArtmonia

Łukasz Zedlewski Z natury”– Wystawa Malarstwa

Serdecznie zapraszamy na wernisaż Łukasza Zedlewskiego, który odbędzie się 25 października 2024 r. o godz. 17:00 w galerii sztuki FILartMONIA.

Łukasz Zedlewski, urodzony 1 maja 1989 roku w Olsztynie, to uznany artysta malarz, którego prace odzwierciedlają silne więzi z naturą i pejzażem Warmii. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2013 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Stanisława Baja. W 2019 roku obronił doktorat pod opieką dr hab. Antoniego Starowieyskiego. Obecnie pracuje jako adiunkt na macierzystej uczelni, gdzie prowadzi Pracownię Malarstwa.

Artysta łączy pracę w Warszawie, Olsztynie i Miodówku, a inspiracje czerpie bezpośrednio z natury – otoczenie przyrody, zmienność światła i uroki pejzażu Warmii są kluczowymi elementami jego twórczości. Każdy z jego obrazów to autorska interpretacja rzeczywistości, uproszczona i przetworzona przez emocje oraz subiektywne wrażenia.

Na wystawie prezentowane będą dzieła ukazujące różnorodne interpretacje pejzażu Warmii – miejsca, z którego artysta nieustannie czerpie inspirację.

Do zobaczenia w FILartMONII!