Kontrast:

Edukacja muzyczna

Edukacja muzyczna dla dzieci w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii 

W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pielęgnujemy nie tylko sztukę muzyczną, ale także przekonanie, że kontakt z nią jest niezwykle istotny dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Od kilkudziesięciu lat edukacja muzyczna jest naszym priorytetem. Nasza oferta zawiera:

  1. Koncerty przedszkolne „Spotkania z Panią Muzyką”
    Muzycy z Orkiestry Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii odwiedzają przedszkola oraz oddziały wczesnoszkolne szkół podstawowych, przybliżając dzieciom magię muzyki w sposób dostosowany do ich poziomu zrozumienia. To interaktywne i wesołe spotkanie, które rozbudza ciekawość najmłodszych.
  2. Koncerty edukacyjne dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-8 szkoły podstawowej
    Te wyjątkowe wydarzenia odbywają się w sali kameralnej Filharmonii. Uczniowie poznają na nich instrumenty oraz podstawowe pojęcia muzyczne. Są to koncerty, które rozwijają wrażliwość i pasję muzyczną w uczestnikach.

Co cechuje koncerty edukacyjne Filharmonii Warmii i  Mazur?

Nauka pogłębionego słuchania muzyki

Nasze koncerty dla dzieci wyróżniają się wysokim poziomem artystycznym. Słuchacze mają okazję doświadczyć muzyki wykonywanej na żywo przez profesjonalnych artystów muzyków. Podczas naszych koncertów edukacyjnych kładziemy także nacisk na naukę uważnego słuchania.

Element edukacyjny

Prowadzący aktywizuje dzieci poprzez pytania i zadania, tworząc przyjazną atmosferę pełną zabawy.  Bogate, czasem bajkowe spotkania sprawiają, że dzieci z niecierpliwością oczekują kolejnych koncertów i z radością witają muzyków przy każdym spotkaniu. Ponadto dzieci mają okazję nie tylko posłuchać, ale także przyjrzeć się  instrumentom z bliska: poznać ich budowę i porozmawiać z członkami Orkiestry Symfonicznej Warmii i Mazur.

Zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem edukacji muzycznej:

Michał Szurgot

tel. 89/527 51 75 w. 204

m.szurgot@filharmonia.olsztyn.pl

Zapraszamy do świata dźwięków i emocji w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej