Maj
Rozwijamy skrzydła. Budujemy przyszłość
Maj 24, 2025
Maj
Maj 24, 2025
To szczególne wydarzenie zgromadzi na jednej scenie byłych uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach, którzy ukończyli już pierwszy etap swojej muzycznej edukacji, ale wciąż pielęgnują i rozwijają swoje pasje artystyczne. Koncert będzie okazją do zaprezentowania ich dalszych osiągnięć i muzycznych poszukiwań – zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. Publiczność usłyszy występy solowe oraz kameralne w wykonaniu młodych, ambitnych muzyków, którzy dziś są uczniami szkół muzycznych II stopnia, studentami akademii muzycznych, a niektórzy – aktywnymi artystami. Wydarzenie będzie nie tylko muzycznym świętem, ale też symbolicznym powrotem do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło – szkoły w Dywitach, która od lat kształtuje młode talenty z regionu Warmii i Mazur. Koncert jest wyrazem wdzięczności dla pedagogów i środowiska wspierającego rozwój muzyczny młodych ludzi oraz pięknym dowodem na to, że edukacja artystyczna na poziomie podstawowym może być początkiem wyjątkowej drogi. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, rodziny absolwentów, nauczycieli oraz mieszkańców regionu do wspólnego świętowania tego wyjątkowego wieczoru!
Wykonawcy:
1. Wojciech Terech (fortepian)
2. Łukasz Maruszczak (fortepian)
3. Karolina Dajnowska i Julia Pietka (duet: flet i wiolonczela)
4. Jowita Kapuścińska (gitara)
5. Amelia Świętoń (saksofon)
6. Zuzanna Rochoń (waltornia)
7. Oliwia Smyk (obój)
8. Oliwia Kijewicz (fortepian)
9. Julia Duchniewicz (śpiew)
10. Alexandra Panasiuk (skrzypce)
11. Marcelina Rucińska (skrzypce)
12. Julia Żarnowska (skrzypce)
13. Miłosz Grzywiński (fortepian)
Akompaniatorzy:
1. Natalya Klykova
2. Agnieszka Panasiuk
3. Liudmila Sivaronava
4. Liliana Przyborowska
5. Łukasz Jóźwiak
6. Maciej Frączek
7. Cezary Nowakowski
Prowadząca: Magdalena Bujakiewicz-Mydlak
Absolwent Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach filii w Biskupcu, uczeń klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie oraz student dyrygentury symfoniczno-operowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Działa aktywnie jako dyrygent, pianista i kompozytor. Ma na swoim koncie prawykonania własnych utworów orkiestrowych: Tajemnica, Dekadencja, a także musicalu Komandosi Życia – opowiadającego o przyjaźni dzieci z domu dziecka i młodych pacjentów onkologicznych.
W 2024 roku zdobył tytuł zwycięzcy oraz nagrodę orkiestry w konkursie EduVirtuoso dla młodych dyrygentów, organizowanym w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza
w Szczecinie. Stypendysta Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Lions Club Olsztyn, Rotary Club Olsztyn, Burmistrza Biskupca
oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Objęty mecenatem Państwa Anny i Tomasza Lella.
Absolwent SSM I st. w Dywitach, filii w Olsztynku, obecnie uczeń 3 klasy PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Stale poszerza repertuar pianistyczny oraz komponuje. Dwukrotny laureat szczególnego wyróżnienia na ogólnopolskim Festiwalu Izy Garglinowicz, a w marcu tego roku – zdobywca Grand Prix.
Karolina Dajnowska pierwsze muzyczne kroki stawiała w SSM I st. w Dywitach, filii w Biskupcu. Obecnie jako studentka ostatniego roku studiów dyplomowych I st. w klasie fletu na Akademii Muzycznej w Gdańsku, ma w planach kontynuację nauki na studiach magisterskich. Artystka jest pasjonatką ruchu, łączy świat dźwięku z tańcem i pracą z ciałem, poszukując nowych form ekspresji. Jak sama mówi „ciało i ruch są nierozerwalnie związane z grą na instrumencie i muzyką w ogóle”.
Uczennica I klasy PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie w klasie gitary. Naukę rozpoczęła w wieku 6 lat w SSM I st. w Dywitach filii w Biskupcu. Przygoda ta przerodziła się w pasję, owocując wieloma sukcesami. Jowita jest laureatką 35 konkursów gitarowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Została stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna, Burmistrza Biskupca i Starosty Olsztyńskiego. Nie wyobraża sobie życia bez gitary i wiąże z tym instrumentem dalszą przyszłość.
akompaniator: Łukasz Jóźwiak
Na saksofonie gra osiem lat. Edukacje muzyczną rozpoczynała w SSM I st. w Dywitach, filii w Olsztynku, obecnie jest uczennicą PSM II st. w Olsztynie. Jak sama mówi: „Dzięki szkole muzycznej poznałam wielu uzdolnionych muzyków, nauczyłam się dyscypliny i odwagi. Pozwoliła mi ona spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje na wielu płaszczyznach. W przyszłości planuję wybrać studia ścisłe, ale muzyka zawsze będzie częścią mojego życia”.
akompaniator: Liliana Przyborowska
Na waltorni gra dziewięć lat. Pierwsze szlify zbierała w SSM I st. w Dywitach filii w Olsztynku, gdzie poznała waltornię i zakochała się w jej brzmieniu. Obecnie uczy się w PSM II st. w Olsztynie. „Szkoła muzyczna nauczyła mnie samodzielności oraz cierpliwości, pozwoliła taż poznać wspaniałych ludzi. Plany na przyszłość? Poszerzanie umiejętności gry na waltorni i dalsza edukacja na Akademii Muzycznej” – opowiada. Wśród najważniejszych osiągnięć są: II miejsce w Międzynarodowym konkursie muzycznym Opus 2023, wyróżnienie w XVII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Katowicach, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Białymstoku „Finalis”.
akompaniator: Ludmiła Sivaronava
Przygodę muzyczną z obojem rozpoczęła w SSM I st. w Dywitach. Mimo młodego wieku może się pochwalić zdobyciem przed pięciu laty I miejsca w międzynarodowym konkursie Golden Classical Music Awards w Nowym Jorku, co zaowocowało występem w prestiżowej sali Carnegie Hall. W tym samym roku odniosła sukces w konkursie Grand Prize Virtuoso, który odbył się w Londynie i Paryżu, gdzie również zajęła pierwsze miejsce. Lista jej sukcesów oczywiście jest dłuższa.
Edukację muzyczną rozpoczynała w PSM I st. w Dywitach, filii w Biskupcu, w klasie fletu poprzecznego. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku: wokalistyka, specjalność: musical. Obecnie jest częścią zespołu aktorskiego Teatru Muzycznego w Gdyni. Można ją zobaczyć w takich spektaklach jak najnowsza premiera „Quo Vadis”, gdzie wciela się w główną postać kobiecą – Ligię, „Skrzypek na Dachu” – Hudel, „Dziewczyny z Kalendarza” czy „Mistrz i Małgorzata”. Pracuje także jako pedagog w tamtejszym Studium Wokalnym, prowadząc własną klasę śpiewu.
Urodziła się w Islandii, gdzie rozpoczęła swoją edukację muzyczną. Naukę kontynuowała w SSM I st. w Dywitach, następnie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W tym czasie zdobyła szereg nagród na konkursach skrzypcowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od 2020 r. studiuje na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Otrzymała nagrodę Bronze Star na międzynarodowym konkursie Music Stars&Awards 2021 oraz First Prize na 1st Tiziano Rossetti International Music Competition w Lugano (Szwajcaria). W 2022 r. zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2022 w Krakowie, została także finalistką i laureatką Honorable Mention na Mimas Music Festival 2022 w Procida Island (Włochy). W 2023 r. zakwalifikowała się do grupy I skrzypiec International Lutosławski Youth Orchestra 2023, z którą koncertowała w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu.
akompaniatorzy: Maciej Frączek/ Natalia Klykova
Marcelina Rucińska swoją edukację rozpoczęła w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dywitach w klasie Pani Doroty Obijalskiej. Aktualnie jest uczennicą VI klasy w Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie Pani Profesor Magdaleny Szczepanowskiej. Marcelina od wielu lat uczestniczy w kursach muzycznych m.in. Międzynarodowe Kursy Muzyczne w Łańcucie, Letnia Akademia Muzyczna w Krakowie, Zimowe Kursy Puławy & Skrzypce, Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne w Podkowie Leśnej, International Master Classes for the bow string instruments, piano, opera singing and chamber play in Dolny Kubin – Slovakia. Dwukrotnie brała udział w warsztatach orkiestrowych „ORCHESTRA4YOUNG” w Bydgoszczy. Miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi profesorami m.in. Wiesław Kwaśny, Wojciech Koprowski, Jakub Haufa, Simon Smith, Monika Urbaniak-Lisik, Janusz Wawrowski, Evgeny Sinaiski, Adam Sztaba. Koncertowała w takich miejscach jak Zamek Królewski w Warszawie, Zamek w Łańcucie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Filharmonia w Żilinie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Kościół Świętej Elżbiety Węgierskiej w Paryżu, Bazylika Świętego Antoniego w Padwie. Grała z orkiestrami takimi jak: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im.Jerzego Semkowa, Orkiestra Filharmoni w Žilinie, Międzynarodowa Orkiestra Uniart w Paryżu. W roku 2022, 2023 i 2025 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2025 otrzymała również Stypendium „Młoda Polska”. Marcelina jest członkiem Programu Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. W 2020 roku była stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na swoim koncie ma wiele sukcesów solowych oraz kameralnych zarówno w Polsce jak i zagranicą.
akompaniator: Natalia Klykova
Przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku 7 lat, w SSM I st. w Dywitach. Był to czas, który zaowocował rozwinięciem pasji i ukształtowania zainteresowań młodej artystki. Jednym z niezapomnianych doświadczeń był udział w Lusławickiej Orkiestrze Talentów w sezonie 2017/2018. Pracę z wybitnymi muzykami i rówieśnikami postrzega jako ogromne wyróżnienie i źródło motywacji. Obecnie uczy się w PSM II st. w Olsztynie. Jeszcze w tym roku planuje zdawać na akademię muzyczną, by kontynuować artystyczną drogę.
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat w SSM I st. w Dywitach, filii w Barczewie, obecnie kontynuuje naukę w PSM II st. w Olsztynie. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich i warsztatach pianistycznych. Występował w wielu prestiżowych miejscach związanych z muzyką fortepianową, m.in. w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali pianistycznych. Ma na swoim koncie I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyczny OPUS w Krakowie, III miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach, nagrodę w formie recitalu pianistycznego w Żelazowej Woli – 31. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, I nagrodę w The New York International Music Competition i wyróżnienie na IV Alternatywie Konkursowej dla Dzieci i Młodzieży w kategorii „Etiuda”. Co do planów na przyszłość mówi krótko: „Nie są jeszcze dokładnie określone. Posiadam wiele innych pasji, w których również się spełniam. Jednak na tę chwilę fortepian jest tym, co pozwala mi wyrazić siebie. Muzyka zawsze będzie częścią mojego życia i zawsze wiele będę jej zawdzięczać”.
Instytucje kultury Warmii i Mazur
Partnerzy artystyczni
Mecenas i sponsorzy