Kontrast:

Kwiecień

19

Wernisaż wystawy Agnieszki Reimus Knežević pt. „MandalArt”

Kwiecień 19, 2024

17:30
Foyer Filharmonii

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wystawę mandali stworzonych z elementów roślinnych przez Agnieszkę Reimus Knežević. Wystawa odbędzie się w Filharmonii Warmii i Mazur w dniach od 19 kwietnia do 23 maja 2024 roku.

 

MandalArt to najnowszy projekt Agnieszki Reimus Knežević, która tworzy niezwykłe obrazy z roślin. Pierwsza mandala powstała w ramach wystawy zbiorowej podczas nocy muzeów, gdzie tematem przewodnim było światło i cień. Od tego momentu autorka zainspirowana naturą kontynuuje tworzenie kwiatowych mandali.

Mandala to jeden z najstarszych symboli ludzkiej myśli, łączy w sobie dwa istotne elementy: okrąg, symbolizujący transcendentne, nieskończone i boskie oraz kwadrat, symbolizujący to, co wewnętrzne, związanego z człowiekiem i ziemią. Mandale znane są od paleolitu, a słowo „mandala” pochodzi z sanskrytu, oznaczając „środek i to, co wokoło”. W dzisiejszych czasach, tworzenie mandali nadal jest popularne, także w formie kwiatowych obrazów.

Tworzenie mandali nie tylko pozwala na artystyczne wyrażenie, ale także przynosi korzyści terapeutyczne. Mandale wyciszają wewnętrznie, pomagają w skupieniu uwagi, rozwijają wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową, oraz przynoszą satysfakcję i odprężenie.

Agnieszka Reimus Knežević czerpie inspirację z natury, widząc w niej nieskończoną ilość form mandali. Jej prace składają się z trójwymiarowych obrazów stworzonych z elementów roślinnych, które eksponują naturalne piękno i harmonię.

Agnieszka Reimus Knežević to mistrzyni florystyki, pedagog, absolwentka „School of Art” Izabeli Tkaczyk oraz studiów hortiterapii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jest pomysłodawczynią projektu „Biofeeling” oraz aktywnie uczestniczy w pokazach florystycznych w Polsce.

 

Wystawa mandali będzie otwarta dla publiczności od 19 kwietnia do 23 maja 2024 roku w Filharmonii Warmii i Mazur. To niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w pięknie natury i doświadczyć harmonii wyrażonej przez sztukę.

Nie przegap okazji, dołącz do naszej wyjątkowej podróży przez świat kwiatowych mandali!