Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Wydawnictwo jubileuszowe

Jak wygląda praca w orkiestrze z perspektywy muzyka? Jakie tajemnice skrywa sala koncertowa? Kim są „niewidzialni” w Filharmonii? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej ostatniej publikacji, wydanej z okazji jubileuszu 75-lecia. Do nabycia w kasie biletowej.

Zmarł Tadeusz Szyłłejko, wieloletni współpracownik naszej Filharmonii

Zmarł Tadeusz Szyłłejko – krytyk muzyczny i znawca historii muzyki, wieloletni współpracownik Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Dla Radia Olsztyn dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Piotr Sułkowski stwierdził, że Tadeusz Szyłłejko był wyjątkową postacią, którą było mu dane poznać w Olsztynie.

Tadeusz Szyłłejko był osobą, która swoją wiedzą muzyczną sięgała szerzej niż często teoretycy muzyczni (…) Pan Tadeusz miał niezwykły dar przestrzennego operowania wiedzą w zakresie historii muzyki. Nasze rozmowy, które dotyczyły bardzo wielu programów były dla niego zawsze proste, kojarzył je z bardzo wieloma faktami ” – podkreślił Piotr Sułkowski.

Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem Tadeusza