Zmarł Tadeusz Szyłłejko, wieloletni współpracownik naszej Filharmonii

Zmarł Tadeusz Szyłłejko – krytyk muzyczny i znawca historii muzyki, wieloletni współpracownik Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Dla Radia Olsztyn dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Piotr Sułkowski stwierdził, że Tadeusz Szyłłejko był wyjątkową postacią, którą było mu dane poznać w Olsztynie.

Tadeusz Szyłłejko był osobą, która swoją wiedzą muzyczną sięgała szerzej niż często teoretycy muzyczni (…) Pan Tadeusz miał niezwykły dar przestrzennego operowania wiedzą w zakresie historii muzyki. Nasze rozmowy, które dotyczyły bardzo wielu programów były dla niego zawsze proste, kojarzył je z bardzo wieloma faktami ” – podkreślił Piotr Sułkowski.

Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem Tadeusza