Wernisaż wystawy w Filharmonii

16-go września 2022 o godz. 18.00 odbędzie się we foyer Filharmonii wernisaż wystawy „KOBIECE SPOJRZENIA” Na Muzykę Klasyczną. To druga edycja, niezwykle interesującej i emocjonalnej wystawy, która po raz pierwszy odbyła się w 2020 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wystawa „Kobiece Spojrzenia”, czyli na co patrzy współczesna kobieta i jak widzi otaczający […]

Ankieta satysfakcji Publiczności

Droga Publiczności! Szykując nowy sezon artystyczny, chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na Wasze potrzeby i sugestie. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ankietę – zapraszamy do wypełniania i przekazywania opinii! https://forms.gle/wSzFckcwJ92VEgWS6

Wystawa fotografii we foyer Filharmonii

Zapraszamy na wernisaż wystawy olsztyńskiego fotografa Adama Radka, który odbędzie się w przerwie koncertu 27 stycznia 2022.

Adam Radek fotograf

Absolwent Trójmiejskiej Szkoły Fotografii.
Jestem mężem wspaniałej żony Emilii, z którą wspólnie dzielimy pasję do fotografii, oraz ojcem córki Niny, tancerki, która kilkukrotnie występowała na scenie Filharmonii w projektach Pracowni Tańca Pryzmat.
Wychowałem się na Kurpiach, ale w połowie lat dziewięćdziesiątych przeprowadziłem się na Warmię. Większość swojego życia mieszkam w Olsztynie i z tym miejscem wiążę swoją przyszłość. To tu odkryłem swoją pasję.
Spośród różnych dziedzin fotografii najbardziej spełniam się w fotoreportażu. Mój ekstrawertyzm sprawia, że lubię przebywać wśród ludzi i staram się skutecznie zarażać optymizmem. Uwielbiam uwieczniać ulotność chwil, oraz ludzkie emocje. Intuicyjnie przewiduje zdarzenia i układam je w odpowiedniej kompozycji kadru. Dzięki temu fotografia reportażowa jest dla mnie bardzo osobista i niepowtarzalna. Fakt, że moja praca została doceniona przez środowisko artystyczne, daje mi ogromną satysfakcję.