• 6 7 grudnia2019 slajder

6,8.12.2019 | MIKOŁAJKI Z MUZYKĄ FILMOWĄPIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – PROWADZENIE KONCERTU | W PROGRAMIE TEMATY Z FILMÓW I MUSICALI

• 7-8 2019 slajder

7,8.12.2019 | MUZYKA JOHNA WILLIAMSADIEGO NAVARRO (HISZPANIA) – DYRYGENT, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – PROWADZENIE KONCERTU | W PROGRAMIE TEMATY Z FILMÓW m.in. SZCZĘKI , E.T., PARK JURAJSKI, HARRY POTTER, GWIEZDNE WOJNY

• 11 grudnia 2019 slajder

11.12.2019 | MISTRZOWSKIE RECITALE FORTEPIANOWEKRYSTIAN TKACZEWSKI – FORTEPIAN, JAGIENKA PERLIKIEWICZ-KASS – PROWADZENIE | W PROGRAMIE: FRYDERYK CHOPIN, WOLFGANG AMADEUS MOZART, PIOTR CZAJKOWSKI/MIKHAIL PLETNEV

• 12 grudnia 2019 slajder

12.12.2019 | SCENA DLA MUZYKI POLSKIEJFILATURA DI MUSICA: MAREK NAHAJOWSKI – FLET PODŁUŻNY, JUDYTA TUPCZYŃSKA – SKRZYPCE BAROKOWE, JUSTYNA MŁYNARCZYK – VIOLA DA GAMBA, MAGDALENA PILCH – FLET TRAVERSO, PATRYCJA DOMAGALSKA-KAŁUŻA – POZYTYW, PIOTR MŁYNARCZYK – VIOLA DA GAMBA, KATARZYNA BIENIAS – ŚPIEW | W PROGRAMIE m.in.: ADAM JARZĘBSKI, WACŁAW Z SZAMOTUŁ, MIKOŁAJ GOMÓŁKA, ANDRZEJ ROHACZEWSKI, JAN STOBEUSZ

• 30 31 grudnia slajder 2019

Wyniki I etapu Konkursu o Moniuszce

Zgodnie z regulaminem Turnieju o Moniuszce zamieszczamy protokół z posiedzenia komisji konkursowej zawierający listę osób zakwalifikowanych do finału konkursu. Finał w formie turnieju odbędzie się 21 grudnia 2019 r. o godz. 12:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Do pobrania:

Sprzedaż biletów od 07.01.2020

Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom informujemy, że od 7 stycznia 2020 zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na WSZYSTKIE wydarzenia bieżącego sezonu artystycznego! Już dziś zachęcamy do zapoznania się z naszym repertuarem, a po Nowym Roku zapraszamy do rezerwowania miejsc na nasze koncerty – nawet te z najbardziej odległymi terminami!

Dodatkowy koncert „The Wall”

„The Wall” to podwójna płyta… Więc w Olsztynie powinny być DWA KONCERTY Tak będziemy 30 listopada świętować 40-lecie tego albumu! Można rezerwować bilety na godzinę 16:00. Rezerwacje przyjmuje kasa biletowa czynna od wtorku do piątku w godz. 10-17, tel. 89 527 51 75 w. 134, 135, e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Na Mistrzowski Recital Fortepianowy zaprasza red. Piotr Matwiejczuk

W dniu 8 lutego 2019 roku, o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się pierwszy w tym roku Mistrzowski Recital Fortepianowy. Wystąpi jeden z czołowych dziś na świecie pianistów – George Emmanuel Lazaridis. W ciągu ostatnich 25 lat występy tego greckiego artysty spotkały się z dużym uznaniem publiczności, a krytycy uznali go za jednego z najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia. Jego nagrania zostały entuzjastycznie przyjęte przez prasę. Bryce Morrison w „Gramophone Magazine” podkreślał, „dramat, moc i koncentrację”, które „robią wrażenie, nawet jeśli porówna się interpretacje greckiego pianisty z dokonaniami Horowitza, Argerich, Brendla i Zimmermana”. Nagranie Sonaty fortepianowej h-moll Liszta i Kaprysu Paganiniego dla Linn Records znalazło się pośród 50-ciu najlepszych wydawnictw dekady magazynu „The Pianist”, a rejestracja cyklu Papillons op. 2 Schumanna na płycie wytwórni SOMM znalazła się w pierwszej piątce najlepszych nagrań tego dzieła, obok rejestracji takich gigantów klawiatury, jak Światosław Richter i Claudio Arrau.
Urodzony w Grecji w 1978 roku, Lazaridis ukończył Royal Collage of Music w Londynie w klasie Yonty Solomona. Studiował także u Alfreda Brendla, Ruth Nye, Domny Evnouhidou, Paula Badury-Skody, Noretty Conci Leech i Douglasa Fincha. Począwszy od jedenastego roku życia zaczął zdobywać wiele nagród, wyróżnień honorowych i stypendiów, m.in. medale i nagrody Akademii Ateńskiej, Worshipful Company of Musicians, Steinway and Sons, RTBF, RCM, Trinity Laban, a także stypendia Hattori, Onasis i Levendis Foundations oraz Queen Elizabeth Queen Mother. Cieszy się międzynarodową sławą, koncertując m.in. w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, Europie, Rosji, Egipcie i na Bliskim Wschodzie. Grał w najsłynniejszych salach koncertowych świata, takich jak: Royal Albert Hall, Barbican Centre, Carnegie Hall, Concertgebouw, Filharmonia w Petersburgu, Palais des Beaux Arts, Festspielhaus, Filharmonia Kolońska, Konserthuset w Sztokholmie, Cité de la Musique w Paryżu, Musikverein w Wiedniu, Symphony Hall w Birmingham. Występował z czołowymi orkiestrami, takimi jak Filharmonia w Petersburgu, Filharmonia w Hamburgu, Royal Philharmonic, Filharmonia w Strasburgu, Orkiestra Symfoniczna w Monachium, Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Symfoniczna w Wiedniu. Koncerty z jego udziałem prowadzili Sir Neville Marrinera, Ingo Metzmacher, Yuri Temirkanov, Pascal Rophé, Nikolai Alexeev, Yoel Levi, Theodor Guschlbauer, Michel Tabachnik, Maxim Schostakovic i inni.