• 3 lipca 2020 slajder

3.07.2020 | Bajeczne wakacjePiotr Sułkowski – dyrygent, Aurelia Luśnia – wokal, Paweł Stankiewicz – gitara, Piotr Banaszek – instr. klawiszowe, Rafał Grząka – akordeon, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej | W programie piosenki z filmów i bajek

• lipcowe koncerty 2020 slajder

11,12,17,18,25,26.07.2020 | Koncerty wakacyjne dla dzieciPodczas koncertów dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur. Koncerty połączone są z różnymi zadaniami i zabawami.

• 12 marca 2020 b
  • ARENA slajder

Godziny pracy kasy biletowej

Od 6 do 10 lipca 2020 kasa czynna ostatni tydzień przed okresem urlopowym w godzinach od 11.00 do 15.30. Wracamy po urlopach 17.08.2020.

Msza w intencji

W dniu 10 lipca 2020 o godz. 19.00 odbędzie się Msza Święta w intencji ś.p. Józefa Morusiewicza w Katedrze Św. Jakuba w Olsztynie.

Odszedł Józef Morusiewicz

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy kolegę Józefa Morusiewicza, Artystę Muzyka – waltornistę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Rodzinie i bliskim przekazujemy najszczersze słowa współczucia oraz otuchy. Pogrzeb odbędzie się 20 czerwca o godz. 15.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża w Olecku. Wystawienie ciała w kaplicy przy kościele około godziny 11.00.

Na Mistrzowski Recital Fortepianowy zaprasza red. Piotr Matwiejczuk

W dniu 8 lutego 2019 roku, o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się pierwszy w tym roku Mistrzowski Recital Fortepianowy. Wystąpi jeden z czołowych dziś na świecie pianistów – George Emmanuel Lazaridis. W ciągu ostatnich 25 lat występy tego greckiego artysty spotkały się z dużym uznaniem publiczności, a krytycy uznali go za jednego z najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia. Jego nagrania zostały entuzjastycznie przyjęte przez prasę. Bryce Morrison w „Gramophone Magazine” podkreślał, „dramat, moc i koncentrację”, które „robią wrażenie, nawet jeśli porówna się interpretacje greckiego pianisty z dokonaniami Horowitza, Argerich, Brendla i Zimmermana”. Nagranie Sonaty fortepianowej h-moll Liszta i Kaprysu Paganiniego dla Linn Records znalazło się pośród 50-ciu najlepszych wydawnictw dekady magazynu „The Pianist”, a rejestracja cyklu Papillons op. 2 Schumanna na płycie wytwórni SOMM znalazła się w pierwszej piątce najlepszych nagrań tego dzieła, obok rejestracji takich gigantów klawiatury, jak Światosław Richter i Claudio Arrau.
Urodzony w Grecji w 1978 roku, Lazaridis ukończył Royal Collage of Music w Londynie w klasie Yonty Solomona. Studiował także u Alfreda Brendla, Ruth Nye, Domny Evnouhidou, Paula Badury-Skody, Noretty Conci Leech i Douglasa Fincha. Począwszy od jedenastego roku życia zaczął zdobywać wiele nagród, wyróżnień honorowych i stypendiów, m.in. medale i nagrody Akademii Ateńskiej, Worshipful Company of Musicians, Steinway and Sons, RTBF, RCM, Trinity Laban, a także stypendia Hattori, Onasis i Levendis Foundations oraz Queen Elizabeth Queen Mother. Cieszy się międzynarodową sławą, koncertując m.in. w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, Europie, Rosji, Egipcie i na Bliskim Wschodzie. Grał w najsłynniejszych salach koncertowych świata, takich jak: Royal Albert Hall, Barbican Centre, Carnegie Hall, Concertgebouw, Filharmonia w Petersburgu, Palais des Beaux Arts, Festspielhaus, Filharmonia Kolońska, Konserthuset w Sztokholmie, Cité de la Musique w Paryżu, Musikverein w Wiedniu, Symphony Hall w Birmingham. Występował z czołowymi orkiestrami, takimi jak Filharmonia w Petersburgu, Filharmonia w Hamburgu, Royal Philharmonic, Filharmonia w Strasburgu, Orkiestra Symfoniczna w Monachium, Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Symfoniczna w Wiedniu. Koncerty z jego udziałem prowadzili Sir Neville Marrinera, Ingo Metzmacher, Yuri Temirkanov, Pascal Rophé, Nikolai Alexeev, Yoel Levi, Theodor Guschlbauer, Michel Tabachnik, Maxim Schostakovic i inni.