Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Wydawnictwo jubileuszowe

Jak wygląda praca w orkiestrze z perspektywy muzyka? Jakie tajemnice skrywa sala koncertowa? Kim są „niewidzialni” w Filharmonii? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej ostatniej publikacji, wydanej z okazji jubileuszu 75-lecia. Do nabycia w kasie biletowej.

Wycieczka z cyklu „Przewodnik czeka – Olsztyn Aktywnie” w Filharmonii

W sobotę 14 maja 2016 r. o godz.10.00 gościliśmy w Filharmonii 25 osobową wycieczkę pod przewodnictwem Prezesa Zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK Mariana Juraka. Tematem przewodnim spaceru z cyklu Przewodnik czeka – Olsztyn Aktywnie było „Życie muzyczne powojennego Olsztyna”. Grupa zapoznała się historią budowy nowego gmachu Filharmonii, pracą orkiestry symfonicznej, cyklami tematycznymi koncertów symfonicznych i kameralnych oraz transmisjami z Metropolitan Opera z Nowego Jorku. „Filharmoniczny przewodnik” – kierownik biura promocji Piotr J. Reszczyński oprowadził gości po najciekawszych miejscach na pięciu kondygnacjach budynku – od garażu na poziomie -2 po najwyżej położone studio nagrań. W sali koncertowej na wnikliwe pytania grupy PTTK odpowiadał dyrektor naczelny i artystyczny Instytucji Piotr Sułkowski. Na zakończenie wycieczki w konkursie na temat Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej trzy zwycięskie osoby otrzymały „muzyczne” nagrody. Po blisko dwugodzinnej obecności w Filharmonii grupa udała się do innych miejsc związanych z powojennym życiem muzycznym Olsztyna m.in. dawnej szkoły muzycznej przy ul. Nowowiejskiego, hali „Gwardia” i Teatru im. Stefana Jaracza.

Grupie PTTK dziękujemy za wizytę, a zainteresowanych następnymi spacerami z cyklu „Przewodnik czeka” odsyłamy na stronę: http://aktywnie.olsztyn.eu/dyscyplina/przewodnik-czeka

Wycieczka fot. Piotr J. Reszczyński