Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Wycieczka z cyklu „Przewodnik czeka – Olsztyn Aktywnie” w Filharmonii

W sobotę 14 maja 2016 r. o godz.10.00 gościliśmy w Filharmonii 25 osobową wycieczkę pod przewodnictwem Prezesa Zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK Mariana Juraka. Tematem przewodnim spaceru z cyklu Przewodnik czeka – Olsztyn Aktywnie było „Życie muzyczne powojennego Olsztyna”. Grupa zapoznała się historią budowy nowego gmachu Filharmonii, pracą orkiestry symfonicznej, cyklami tematycznymi koncertów symfonicznych i kameralnych oraz transmisjami z Metropolitan Opera z Nowego Jorku. „Filharmoniczny przewodnik” – kierownik biura promocji Piotr J. Reszczyński oprowadził gości po najciekawszych miejscach na pięciu kondygnacjach budynku – od garażu na poziomie -2 po najwyżej położone studio nagrań. W sali koncertowej na wnikliwe pytania grupy PTTK odpowiadał dyrektor naczelny i artystyczny Instytucji Piotr Sułkowski. Na zakończenie wycieczki w konkursie na temat Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej trzy zwycięskie osoby otrzymały „muzyczne” nagrody. Po blisko dwugodzinnej obecności w Filharmonii grupa udała się do innych miejsc związanych z powojennym życiem muzycznym Olsztyna m.in. dawnej szkoły muzycznej przy ul. Nowowiejskiego, hali „Gwardia” i Teatru im. Stefana Jaracza.

Grupie PTTK dziękujemy za wizytę, a zainteresowanych następnymi spacerami z cyklu „Przewodnik czeka” odsyłamy na stronę: http://aktywnie.olsztyn.eu/dyscyplina/przewodnik-czeka

Wycieczka fot. Piotr J. Reszczyński