Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Wprowadzenie do koncertu symfonicznego – 16 lutego, godz.18.00 sala kameralna IIp.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie pt. „Kameralnie o  koncercie”, które odbędzie się w  piątek 16 lutego 2018r., o godz.18 w sali kameralnej filharmonii. Wprowadzenie do koncertu, którego solistami będą wybitni fleciści Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz  poprowadzi Piotr Matwiejczuk –  muzykolog, skrzypek, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, absolwent Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991–2000 współpracował z Polskim Radiem Olsztyn, od 2002 do 2016 roku był dziennikarzem Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia, obecnie jest jej współpracownikiem.
W 2006 roku otrzymał nagrodę im. Witolda Hulewicza „za wybitne osiągnięcia radiowe”. Był współpracownikiem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, od 2012 roku jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Muzyka w Mieście”. Teksty i recenzje publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, dwutygodniku „Ruch Muzyczny”, „Gazecie Wyborczej”, dwumiesięczniku „Czas Kultury”, kwartalniku „Ethos”, na portalu dwutygodnik.com.
Wstęp na spotkanie jest wolny, a na koncert symfoniczny, o godz.19 są jeszcze bilety do nabycia w kasie lub na stronie www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl  – Zapraszamy!

DSC_1717a

„Kameralnie o koncercie” – prowadzi Piotr Matwiejczuk 20.10.2017 r.  fot.Piotr J. Reszczyński