Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Wprowadzenie do koncertu symfonicznego – 16 lutego, godz.18.00 sala kameralna IIp.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie pt. „Kameralnie o  koncercie”, które odbędzie się w  piątek 16 lutego 2018r., o godz.18 w sali kameralnej filharmonii. Wprowadzenie do koncertu, którego solistami będą wybitni fleciści Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz  poprowadzi Piotr Matwiejczuk –  muzykolog, skrzypek, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, absolwent Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991–2000 współpracował z Polskim Radiem Olsztyn, od 2002 do 2016 roku był dziennikarzem Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia, obecnie jest jej współpracownikiem.
W 2006 roku otrzymał nagrodę im. Witolda Hulewicza „za wybitne osiągnięcia radiowe”. Był współpracownikiem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, od 2012 roku jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Muzyka w Mieście”. Teksty i recenzje publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, dwutygodniku „Ruch Muzyczny”, „Gazecie Wyborczej”, dwumiesięczniku „Czas Kultury”, kwartalniku „Ethos”, na portalu dwutygodnik.com.
Wstęp na spotkanie jest wolny, a na koncert symfoniczny, o godz.19 są jeszcze bilety do nabycia w kasie lub na stronie www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl  – Zapraszamy!

DSC_1717a

„Kameralnie o koncercie” – prowadzi Piotr Matwiejczuk 20.10.2017 r.  fot.Piotr J. Reszczyński