Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Umowa sponsorska PKO Banku Polskiego S.A. z Filharmonią Warmińsko-Mazurską

22 marca 2017 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie nastąpiło uroczyste przekazanie Umowy Sponsorskiej pomiędzy PKO Bankiem Polskim S.A., a Filharmonią. Goście w osobach: Zbigniewa Bohdziewicza – dyrektora północno-wschodniego Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Białymstoku oraz Katarzyny Jabłonowskiej-Białej – dyrektor regionalnego Centrum Korporacyjnego w Olsztynie zostali powitani przez dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Piotra Sułkowskiego.
Jak informuje Bank – jednym z najważniejszych obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez PKO Bank Polski SA jest Mecenat kultury i sztuki. Dzięki dotacjom Banku swoje plany na najwyższym poziomie artystycznym mogło zrealizować wiele instytucji kultury w całej Polsce. Do tego wyróżnionego grona od 2011 roku należy Warmińsko-Mazurska Filharmonia. Dziękujemy PKO Bankowi Polskiemu S.A. za zaangażowanie sponsorskie.

DSC_1421aDyrektor Zbigniew Bohdziewicz przekazuje umowę sponsorską

DSC_1426a

Dyrektor naczelny i artystyczny Piotr Sułkowski wręcza Gościom album płytowy z oratorium „Quo vadis”

DSC_1431a