„Tour de filharmonie” – szlakiem polskich filharmonii

„Tour de filharmonie” – moja podróż szlakiem polskich filharmonii – to strona internetowa Katarzyny Bajszczak z Warszawy. O idei strony poniżej, a my informujemy Państwa, iż Pani Katarzyna odwiedziła naszą Filharmonię w dniu 25 stycznia br. będąc uczestnikiem koncertu symfonicznego. Pogratulowaliśmy autorce wspaniałego pomysłu podróży po filharmoniach i zachęcamy melomanów do śledzenia Jej „Tour de filharmonie”. „Podróżujcie” Państwo razem z Panią Katarzyną!

Szlakiem polskich filharmonii

„Tour de filharmonie to moja podróż szlakiem polskich filharmonii. Skąd taki pomysł? Z ciekawości świata i ludzi. Kilka lat temu, kiedy w Polsce zaczęły się pojawiać nowe obiekty do słuchania i podziwiania muzyki, zapragnęłam każdy z nich zobaczyć. Obiecałam sobie, że kiedyś odwiedzę wszystkie polskie filharmonie. Planując podróż przyjęłam dwa założenia: odwiedzam wszystkie filharmonie i jestem tylko na koncertach symfonicznych. Już wiem, że jeden sezon to za mało. Dla mnie filharmonia to nie tylko muzyka, to także ludzie na widowni. Uwielbiam ich obserwować zanim zapadnie cisza. Cisza w oczekiwaniu. Lubię na koncert przyjść pierwsza. Lubię patrzeć na bywalców i na tych co są pierwszy raz. Na tych drugich szczególnie. Jestem trochę jak oni. Zwykle bardziej odświętnie ubrani, zwykle bardziej przejęci, zwykle bardziej ciekawi. Ciekawych mojej podróży zapraszam do lektury bloga.” Katarzyna Bajszczak

oto link do strony www:

Cygańskie skrzypce Ravela i Dvořák jeszcze nie z Nowego Świata