Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

To już w poniedziałek! – Trzymając kciuki, czekamy na FRYDERYKA dla albumu „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego – Uwaga! będzie transmisja radiowa! (również wideo)

„Gala Fryderyk 2017” w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 19.30 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Nasz album z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego został nominowany przez Akademię Fonograficzną do nagrody „FRYDERYK 2017” w dwóch kategoriach:
– ALBUM ROKU MUZYKA CHÓRALNA, ORATORYJNA I OPEROWA
– NAJWYBITNIEJSZE NAGRANIE MUZYKI POLSKIEJ
Podczas uroczystości wystąpi m.in. Polska Orkiestra Radiowa pod dyr. Michała Klauzy, Piotr Orzechowski – „Pianohooligan”, Aleksandra Kulis i Marcin Koziaka oraz „Camerata Silesia”. Galę poprowadzi Jacek Hawryluk. Uroczystość wręczenia „FRYDERYKÓW” będzie transmitowana „na żywo” w Programie II Polskiego Radia. (od godz.19.30). Przewidziana jest również transmisja wideo na stronie www radia.
Statuetki „Fryderyk 2017” zostaną przyznane w 8 kategoriach muzyki poważnej. O nominacje do nagrody w tej kategorii konkurowało 121 albumów. Organizatorem wydarzenia jest Związek Producentów Audio – Video ZPAV i Agencja STX Jamboree.  Oficjalnym Partnerem – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czekamy na dobre wieści!