Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

To już w poniedziałek! – Trzymając kciuki, czekamy na FRYDERYKA dla albumu „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego – Uwaga! będzie transmisja radiowa! (również wideo)

„Gala Fryderyk 2017” w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 19.30 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Nasz album z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego został nominowany przez Akademię Fonograficzną do nagrody „FRYDERYK 2017” w dwóch kategoriach:
– ALBUM ROKU MUZYKA CHÓRALNA, ORATORYJNA I OPEROWA
– NAJWYBITNIEJSZE NAGRANIE MUZYKI POLSKIEJ
Podczas uroczystości wystąpi m.in. Polska Orkiestra Radiowa pod dyr. Michała Klauzy, Piotr Orzechowski – „Pianohooligan”, Aleksandra Kulis i Marcin Koziaka oraz „Camerata Silesia”. Galę poprowadzi Jacek Hawryluk. Uroczystość wręczenia „FRYDERYKÓW” będzie transmitowana „na żywo” w Programie II Polskiego Radia. (od godz.19.30). Przewidziana jest również transmisja wideo na stronie www radia.
Statuetki „Fryderyk 2017” zostaną przyznane w 8 kategoriach muzyki poważnej. O nominacje do nagrody w tej kategorii konkurowało 121 albumów. Organizatorem wydarzenia jest Związek Producentów Audio – Video ZPAV i Agencja STX Jamboree.  Oficjalnym Partnerem – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czekamy na dobre wieści!