To już tradycja – koncert charytatywny Chórów na rzecz dzieci.

W tegorocznym koncercie charytatywnym pt.”Bajkowe wakacje” na rzecz letniego wypoczynku dzieci w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej wystąpią: Chór „Cantores Varmiensis” przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i działające przy sanktuarium: „Chór Magnificat” i zespół dziecięcy „Maryjne Słowiki”. Jako soliści, towarzysząc chórowi „Cantores Varmiensis” wystąpią: Hanna Zajączkiewicz — sopran i Anna Reszczyńska — fortepian. Zespoły chóralne poprowadzą dyrygenci: Benedykt Błoński i Magdalena Kowalewska. W programie koncertu atrakcyjny repertuar a cappella i wokalno-instrumentalny – od muzyki dawnej po standardy muzyki rozrywkowej. Zabrzmi również w Roku Feliksa Nowowiejskiego muzyka kompozytora z Barczewa. Koncert, jak co roku, poprowadzi Benedykt Błoński, który oprócz słowa o muzyce, będzie zachęcał publiczność do aktywności charytatywnej wspierającej „Bajkowe wakacje” dzieci. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

20 maja 2016 poziom b