• slajder PLYTA QUO
  • 2 wrzesnia 2018 slajder

POLSKA ORKIESTRA MŁODZIEŻOWA LYO2 WRZEŚNIA 2018 /NIEDZIELA/ GODZ. 18.00

• 18 sierpnia c 2018 slajder

Koncert warsztatów muzycznych „Wakacje z nutkami”- 18.08.2018 r., godz.17.00 sala koncertowa Filharmonii

Dobiegają końca XVI Warsztaty Muzyczne „Wakacje z nutkami” zorganizowane w Ośrodku „Kalwa” w Pasymiu dla muzykujących dzieci i młodzieży. Ponad stu uczestników z całej Polski wzięło udział w zajęciach o specjalnościach: skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet i fortepian. W programie warsztatów były lekcje indywidualne, praca z akompaniamentem, zajęcia w zespołach kameralnych oraz wspólne muzykowanie w orkiestrze […]

Informacja dla Melomanów korzystających z zakupu biletów na wydarzenia artystyczne poprzez stronę internetową Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii.

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż  od miesiąca lipca 2018 roku został wprowadzony zmieniony internetowy system zakupu biletów na wydarzenia artystyczne w Filharmonii. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem internetowej sprzedaży biletów umieszczonym w dziale „Statut i regulaminy” naszej strony www. Tutaj zamieściliśmy dla Państwa link do : NOWEGO REGULAMINU INTERNETOWEJ SPRZEDAŻY BILETÓW

Informacja o przerwie w pracy kasy biletowej filharmonii

Uprzejmie informujemy, iż w okresie  od 03.07 do 10.08.2018 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej  będzie nieczynna. Po przerwie serdecznie zapraszamy – 73. sezon artystyczny 2018/2019 przed Państwem!

Raport – Feliks Nowowiejski 2016-2017 – syntetyczne podsumowanie działań związanych z obchodami Roku Nowowiejskiego

W dniu 7 lutego 2018r. otrzymaliśmy korespondencję z  Biura Obchodów Roku Nowowiejskiego działającego przy Instytucie  Muzyki i Tańca w Warszawie. Jest  ona podsumowaniem  działań wielu  instytucji artystycznych realizujących wydarzenia  związane z osobą Feliksa Nowowiejskiego w  latach 2016-2017.  Polecamy Państwu lekturę tego tekstu, tym bardziej, że  Warmińsko-Mazurska Filharmonia miała w realizacji Obchodów Roku Nowowiejskiego swój bardzo duży udział.

Szanowni Państwo,

Dzisiaj, 7 lutego 2018 roku przypada 141. rocznica urodzin Feliksa Nowowiejskiego. Zachęcamy do zapoznania się z Raportem – Feliks Nowowiejski 2016-2017, stanowiącym syntetyczne podsumowanie działań związanych z obchodami Roku Nowowiejskiego. Rok Nowowiejskiego został formalnie ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na 2016, ale obchody trwały pełne dwa lata ze względu na zbieżność rocznicy śmierci i urodzin kompozytora.

Raport zawiera informacje na temat zrealizowanych w ramach obchodów działań priorytetowych (wydarzenia artystyczne, konkursy, nagrania płytowe i audiowizualne, publikacje książkowe i nutowe oraz działania edukacyjne). W ramach dokumentu opracowany został raport medialny oraz Raport o obecności muzyki i postaci F. Nowowiejskiego w kraju i na świecie.

W Raporcie zostały szczegółowo opisane projekty zrealizowane w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Nowowiejski 2017, którego celem było uhonorowanie postaci Feliksa Nowowiejskiego jako kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga i organizatora życia muzycznego w Polsce, a także ukazanie – na przykładzie biografii kompozytora – złożonego procesu zmian politycznych, historycznych i kulturowych, jakim podlegała Polska na przełomie XIX i XX wieku. W ramach programu zrealizowano 33 projekty o łącznym budżecie w wysokości niespełna 900 tys. zł, w których uczestniczyło blisko pół miliona odbiorców. Odbyły się 663 wydarzenia, podczas których utwory Nowowiejskiego wykonano 347 razy. Uzupełnieniem tej części Raportu są mapy, wykresy i zestawienia.

W Raporcie przedstawiono również wybór wydarzeń zgłoszonych przez organizatorów do kalendarium na oficjalnej stronie Roku Nowowiejskiego, którego pełna wersja dostępna jest pod adresem www.nowowiejski2017.pl. Strona będzie w dalszym ciągu dostępna w sieci jako archiwum obchodów.

Raport zamyka prezentacja wyników badania omnibusowego na temat rozpoznawalności osoby Feliksa Nowowiejskiego, zrealizowanego na zlecenie Instytutu Muzyki i Tańca przez Centrum Badania Opinii Społecznej w grudniu 2017 roku.

Raport w wersji PDF dostępny jest na stronie www.imit.org.pl w zakładce materiały oraz na stronie www.nowowiejski2017.pl.

Rolę Biura Obchodów i operatora programu Nowowiejski 2017 Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotr Gliński, powierzył Instytutowi Muzyki i Tańca. Bogaty program obchodów udało się stworzyć we współpracy z partnerami: Towarzystwem im. Feliksa Nowowiejskiego, Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Związkiem Kompozytorów Polskich i Polskim Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Z podziękowaniem za owocną współpracę,
Alina Święs

koordynator Biura / Office coordinator