Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Rafał Aleksander Łuszczewski w Mistrzowskim Recitalu Fortepianowym

W dniu 27 stycznia 2017r. , o godz. 19.00 zapraszamy miłośników pianistyki na Mistrzowski Recital Fortepianowy w wykonaniu Rafała Aleksandra Łuszczewskiego. Liczba cztery zdominuje piątkowy recital, a to z tego powodu, że w interpretacji artysty wysłuchamy: czterech Mazurków op. 50 Karola Szymanowskiego, cztery Impromptus, D. 899 (op. 90) Franciszka Schuberta oraz cztery Ballady Fryderyka Chopina. Ten ciekawy program zaprezentuje pianista, który mając 16 lat zadebiutował na światowych estradach z Tokyo Symphony Orchestra. Od 2001 r. wpisany jest jako Artysta Steinway’a na listę pianistów „The Steinway & Sons Artists’ Roster” w Nowym Jorku. Kariera artystyczna Rafała Aleksandra Łuszczewskiego rozwija się od ponad 20 lat, podczas których artysta zyskał uznanie słuchaczy i krytyków muzycznych w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii, Afryce, na Bliskim Wschodzie i niemal we wszystkich krajach Europy. Jego kunszt artystyczny potwierdziły nagrody na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. w Niemczech (Clara Schumann), Hiszpanii (Maria Canals), Chile (Luis Sigall) oraz Rumunii (Dinu Lipatti). Nagrywa dla radiofonii i telewizji; ma w dorobku 9 płyt CD wydanych przez producentów fonograficznych z Japonii, Polski, Niemiec i Szwajcarii.  Wraz z orkiestrą Filharmonia Narodów z Hamburga pod dyrekcją Justusa Frantza, nagrał Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina z okazji 150. rocznicy śmierci kompozytora pod nazwą „L’Hommage a Frederic Chopin. Ostatnia płyta R.A. Łuszczewskiego wydana w 2015 przez wytwórnię DUX, zawiera m.in. wszystkie Scherza Fryderyka Chopina.

Artysta prowadzi również działalność pedagogiczną. Był gościnnym profesorem i wykładowcą na uniwersytetach, międzynarodowych kursach pianistycznych i festiwalach w Polsce oraz zagranicą, m.in. w Konserwatoriach Uniwersytetu w Sydney oraz Uniwersytetu Griffith w Brisbane, w Konserwatorium Xinghai w Kantonie, Uniwersytecie Narodowym w Brasilii, w Narodowych Konserwatoriach muzycznych w Buenos Aires, Montevideo
i Limie, w Narodowych Instytutach Muzycznych w Algierze i Panama-City i in. W 2003 r. został mianowany Profesorem Honorowym Uniwersytetu Narodowego w Kostaryce.

Jest inspiratorem i artystycznym architektem powstałego 2011 r. w Limie (Peru) pierwszego na kontynencie południowoamerykańskim Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla tego regionu świata, gdzie pełni funkcję prezesa i członka jury. W 2014 powstał z jego inicjatywy Narodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina w Ekwadorze, którego jest dyrektorem artystycznym i członkiem jury.

Tak, więc podczas kolejnego w 71. sezonie artystycznym mistrzowskim recitalu fortepianowym melomani będą mieli rzadką  okazję wysłuchania czterech Ballad Fryderyka Chopina, które poprzedzone zostaną czterema mazurkami Karola Szymanowskiego oraz, czterema Impromptus Franciszka Schuberta.

Bilety w cenie: 40zł normalny i 30zł ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz przed recitalem i poprzez stronę internetową Filharmonii: http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/numerowane.html?id=362

Serdecznie zapraszamy!

27-stycznia-2017