• 3 lipca 2020 slajder

3.07.2020 | Bajeczne wakacjePiotr Sułkowski – dyrygent, Aurelia Luśnia – wokal, Paweł Stankiewicz – gitara, Piotr Banaszek – instr. klawiszowe, Rafał Grząka – akordeon, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej | W programie piosenki z filmów i bajek

• lipcowe koncerty 2020 slajder

11,12,17,18,25,26.07.2020 | Koncerty wakacyjne dla dzieciPodczas koncertów dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur. Koncerty połączone są z różnymi zadaniami i zabawami.

• 12 marca 2020 b
  • ARENA slajder

Godziny pracy kasy biletowej

Od 6 do 10 lipca 2020 kasa czynna ostatni tydzień przed okresem urlopowym w godzinach od 11.00 do 15.30. Wracamy po urlopach 17.08.2020.

Msza w intencji

W dniu 10 lipca 2020 o godz. 19.00 odbędzie się Msza Święta w intencji ś.p. Józefa Morusiewicza w Katedrze Św. Jakuba w Olsztynie.

Odszedł Józef Morusiewicz

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy kolegę Józefa Morusiewicza, Artystę Muzyka – waltornistę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Rodzinie i bliskim przekazujemy najszczersze słowa współczucia oraz otuchy. Pogrzeb odbędzie się 20 czerwca o godz. 15.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża w Olecku. Wystawienie ciała w kaplicy przy kościele około godziny 11.00.

PRZESŁUCHANIA NA STANOWISKO MUZYKA ORKIESTROWEGO – SKRZYPCE | PERKUSJA – kotły/ perkusja

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego – skrzypce, perkusja ( kotły/perkusja)  Przesłuchania odbędą się  25 XI 2019 roku w siedzibie filharmonii.

UWAGA ! Termin składania podań z CV do 17.11. 2019 r.

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: inspektor@filharmonia.olsztyn.pl oraz do Inspektora orkiestry – Paweł Szulc – tel. 506 137 932

Szczegółowy program partii orkiestrowych oraz komplet materiałów nutowych:

Skrzypce( materiał nutowy do pobrania)

W. A. Mozart- I cz. z kadencją jednego z następujących koncertów skrzypcowych  KV.216, KV.218, KV.219

Utwór wirtuozowski na skrzypce solo lub z towarzyszeniem akompaniamentu

Partie orkiestrowe:

– M. Glinka – Uwertura „Rusłan i Ludmiła”
– J. Brahms – Symfonia nr 4 cz. III i IV ( podane fragmenty)
– R. Schumann – Scherzo z symfonii nr 2 op. 61
– F. Nowowiejski – „Beatrycze”

Perkusja  – materiał  nutowy do pobrania

Solo: