• 22 listopada 2019 slajder

    22.11.2019 | RÓG MUZYCZNEJ OBFITOŚCISTEFAN SANDERS (USA) – DYRYGENT, JACEK MUZYK – WALTORNIA,ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ | W PROGRAMIE: STANISŁAW MONIUSZKO, REINHOLD GLIERE, JOHN WILLIAMS

  • 29 listopada 2019 slajder

    29.11.2019 | KRZYSZTOF HERDZIN – POLSKA MUZYKA FILMOWAKRZYSZTOF HERDZIN – DYRYGENT, ARANŻER WSZYSTKICH UTWORÓW, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ | W PROGRAMIE: SUITA POLSKIEJ MUZYKI FILMOWEJ m.in. KILARA, KUŹNIAKA, LORENCA, DĘBSKIEGO, KOMEDY, SUITA TEMATÓW FILMOWYCH JERZEGO „DUDUSIA” MATUSZKIEWICZA

  • 6 7 grudnia2019 slajder

    6,8.12.2019 | MIKOŁAJKI Z MUZYKĄ FILMOWĄPIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – PROWADZENIE KONCERTU | W PROGRAMIE TEMATY Z FILMÓW I MUSICALI

  • 7-8 2019 slajder

    7,8.12.2019 | MUZYKA JOHNA WILLIAMSADIEGO NAVARRO (HISZPANIA) – DYRYGENT, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – PROWADZENIE KONCERTU | W PROGRAMIE TEMATY Z FILMÓW m.in. SZCZĘKI , E.T., PARK JURAJSKI, HARRY POTTER, GWIEZDNE WOJNY

  • 11 grudnia 2019 slajder

    11.12.2019 | MISTRZOWSKIE RECITALE FORTEPIANOWEKRYSTIAN TKACZEWSKI – FORTEPIAN, JAGIENKA PERLIKIEWICZ-KASS – PROWADZENIE | W PROGRAMIE: FRYDERYK CHOPIN, WOLFGANG AMADEUS MOZART, PIOTR CZAJKOWSKI/MIKHAIL PLETNEV

  • 30 31 grudnia slajder 2019

aktualności

Dodatkowy koncert „The Wall”

„The Wall” to podwójna płyta… Więc w Olsztynie powinny być DWA KONCERTY Tak będziemy 30 listopada świętować 40-lecie tego albumu! Można rezerwować bilety na godzinę 16:00. Rezerwacje przyjmuje kasa biletowa czynna od wtorku do piątku w godz. 10-17, tel. 89 527 51 75 w. 134, 135, e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

PRZESŁUCHANIA NA STANOWISKO MUZYKA ORKIESTROWEGO – SKRZYPCE | PERKUSJA – kotły/ perkusja

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego – skrzypce, perkusja ( kotły/perkusja)  Przesłuchania odbędą się  25 XI 2019 roku w siedzibie filharmonii. UWAGA ! Termin składania podań z CV do 17.11. 2019 r. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: inspektor@filharmonia.olsztyn.pl oraz do Inspektora orkiestry – Paweł Szulc – tel. 506 […]

Turniej o Moniuszce

W związku z obchodami roku Stanisława Moniuszki w dwusetną rocznicę urodzin zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju o Moniuszce. Nagrodą główną jest udział sceniczny w spektaklu operowym „Straszny Dwór” 21 grudnia 2019 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz dorosłych. Można brać udział indywidualnie lub w maksymalnie 3-osobowych […]

PRZESŁUCHANIA NA STANOWISKO MUZYKA ORKIESTROWEGO – SKRZYPCE | PERKUSJA – kotły/ perkusja

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego – skrzypce, perkusja ( kotły/perkusja)  Przesłuchania odbędą się  25 XI 2019 roku w siedzibie filharmonii.

UWAGA ! Termin składania podań z CV do 17.11. 2019 r.

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: inspektor@filharmonia.olsztyn.pl oraz do Inspektora orkiestry – Paweł Szulc – tel. 506 137 932

Szczegółowy program partii orkiestrowych oraz komplet materiałów nutowych:

Skrzypce( materiał nutowy do pobrania)

W. A. Mozart- I cz. z kadencją jednego z następujących koncertów skrzypcowych  KV.216, KV.218, KV.219

Utwór wirtuozowski na skrzypce solo lub z towarzyszeniem akompaniamentu

Partie orkiestrowe:

– M. Glinka – Uwertura „Rusłan i Ludmiła”
– J. Brahms – Symfonia nr 4 cz. III i IV ( podane fragmenty)
– R. Schumann – Scherzo z symfonii nr 2 op. 61
– F. Nowowiejski – „Beatrycze”

Perkusja  – materiał  nutowy do pobrania

Solo:

werbel: B. Lylloff – Etude nr 9

kotły: Hans Jorg Baye – Pflichtstuck

Kotły: Kruger – Etude nr 45

marimba/wibrafon – utwór dowolny

Orkiestrówki:

Kotły:

  1. L. van Beethoven – I symfonia C – dur; część III
  2. L. van Beethoven – VII symfonia A – dur; część I takt 89 – 110, 409 – 450, część IV początek do taktu 45
  3. L. van Beethoven – IX symfonia; część I takt 16 – 23, takt 297 – 340, takt 513 – do końca
  4. J. Brahms – I symfonia, część I od początku do taktu 9, część IV takt 375 – do końca
  5. P. Czajkowski – IV symfonia część I takt 325 – 363
  6. B. Bartok – Koncert na orkiestrę; część IV takt 42 – 50

Werbel:

  1. F. von Suppe – Uwertura „Dama Pikowa”
  2. M. Rimski – Korsakow – „Szeherezada”

Dzwonki:

  1. P. Dukas – „L’apprenti sorcière”

Ksylofon:

  1. G. Gershwin – „Porgy and Bess” (Introdukcja)
  2. Z. Kodaly – Suita „Hary Janos” cz. VI

Wibrafon:

  1. L. Bernstein – „West Side Story” – Cool

Tamburyn:

  1. A. Dvorak – Uwertura Karnawał; od początku do litery C, od litery Q do końca
  2. G. Bizet – Carmen „Dance boheme”; od litery C do litery F

Talerze:

  1. P. Czajkowski – „Romeo i Julia” (Uwertura)
  2. S. Rachmaninow – II Koncert Fortepianowy c – moll; III część od numeru 32 do allegro scherzando
kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij