• slajder PLYTA QUO
  • 22 marca 2019 slajder

    22.03.2019 | KONCERT WE WSPÓŁPRACY Z AM W BYDGOSZCZYDYPLOMANCI WYDZIAŁU DYRYGENTURY: NATALIA KAROLAK, KAMIL LEWANDOWSKI, ANNA SUŁKOWSKA, ANNA KOCENT; ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

  • 29 marca 2019 slajder

    29.03.2019 | KONCERT SYMFONICZNYGRIGOR PALIKAROV (BUŁGARIA) – DYRYGENT, JAKUB HAUFA – SKRZYPCE, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ | LUDWIG VAN BEETHOVEN – UWERTURA KONCERTOWA EGMONT OP. 84, KONCERT SKRZYPCOWY D-DUR OP. 61; DMITRIJ SZOSTAKOWICZ – I SYMFONIA F-MOLL OP. 10

  • 5 kwietnia 2019 slajder

    05.04.2019 | KONCERT SYMFONICZNYPIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, PIOTR TARCHOLIK – SKRZYPCE, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ | BÉLA BARTÓK – I I II RAPSODIA NA SKRZYPCE I ORKIESTRĘ, GEORGES BIZET – II SYMFONIA C-DUR „ROMA"

  • 9 kwietnia 2019 slajder

    09.04.2019 | KONCERT SYMFONICZNY – GOŚCIE W FILHARMONIISANTANDER ORCHESTRA, MACIEJ TWOREK – DYRYGENT, YUTONG SUN (CHINY) – FORTEPIAN | LUDWIG VAN BEETHOVEN – III KONCERT FORTEPIANOWY C-MOLL OP. 37, DYMITR SZOSTAKOWICZ – I SYMFONIA F-MOLL OP. 10

  • 14 kwietnia 2019 slajder

    14.04.2019 | FELIKS NOWOWIEJSKI – ZNALEZIENIE ŚWIĘTEGO KRZYŻA op. 35PIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, EWA BIEGAS – SOPRAN, SEBASTIAN SZUMSKI – BARYTON, JAROSŁAW CIECIERSKI – ORGANY, CHÓR FILHARMONII IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE (PRZYGOTOWANIE CHÓRU – TERESA MAJKA), ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

aktualności

Piotr Matwiejczuk zaprasza…

Redaktor Piotr Matwiejczuk „w kilku słowach” zaprasza na piątkowy (15.03.) koncert symfoniczny pt. „Odkryte na nowo”. Tych z Państwa, którzy chcieliby usłyszeć więcej na temat dyrygenta i pianisty i programu koncertu –  redaktor Piotr Matwiejczuk zaprasza na przedkoncertowe spotkanie „Kameralnie o koncercie”, które poprowadzi  o godz.18.oo w sali kameralnej na II piętrze. Wstęp na spotkanie […]

FILHARMONICZNY PREZENT DLA PAŃ Z OKAZJI DNIA KOBIET

„Odkryte na nowo…” to tytuł koncertu symfonicznego w dniu 15 marca 2019 roku, o godz.19.00 na który Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza wszystkie Panie!  Dla Pań, które w dniu dzisiejszym tj. 8 marca zdecydują się dokonać zakupu biletu Filharmonia przygotowała z okazji Dnia Kobiet specjalną cenę biletu – 8 zł Zapraszamy do  kasy czynnej dziś w godz.12.00-19.00. […]

Przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego – skrzypce, perkusja ( kotły/perkusja) oraz fagot.

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego – skrzypce, perkusja ( kotły/perkusja) oraz fagot. Przesłuchania odbędą się  19 lutego 2019 roku w siedzibie filharmonii. UWAGA ! Termin składania podań z CV do 10.02. 2019 r. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: inspektor@filharmonia.olsztyn.pl oraz do Inspektora orkiestry – Paweł Szulc – tel. 506 137 932 Szczegółowy program partii orkiestrowych […]

PRZESŁUCHANIA NA STANOWISKO MUZYKA ORKIESTROWEGO – SKRZYPCE | PERKUSJA – kotły/ perkusja | FAGOT |

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego – skrzypce, perkusja ( kotły/perkusja) oraz fagot. Przesłuchania odbędą się  19 lutego 2019 roku w siedzibie filharmonii.

UWAGA ! Termin składania podań z CV do 10.02. 2019 r.

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: inspektor@filharmonia.olsztyn.pl oraz do Inspektora orkiestry – Paweł Szulc – tel. 506 137 932

Szczegółowy program partii orkiestrowych oraz komplet materiałów nutowych:

Skrzypce( materiał nutowy do pobrania)

W. A. Mozart- I cz. z kadencją jednego z następujących koncertów skrzypcowych  KV.216, KV.218, KV.219

Utwór wirtuozowski na skrzypce solo lub z towarzyszeniem akompaniamentu

Partie orkiestrowe:

– M. Glinka – Uwertura „Rusłan i Ludmiła”
– J. Brahms – Symfonia nr 4 cz. III i IV ( podane fragmenty)
– R. Schumann – Scherzo z symfonii nr 2 op. 61
– F. Nowowiejski – „Beatrycze”

Perkusja  – materiał  nutowy do pobrania

Solo:

werbel: B. Lylloff – Etude nr 9

kotły: Hans Jorg Baye – Pflichtstuck

Kotły: Kruger – Etude nr 45

marimba/wibrafon – utwór dowolny

Orkiestrówki:

Kotły:

  1. L. van Beethoven – I symfonia C – dur; część III
  2. L. van Beethoven – VII symfonia A – dur; część I takt 89 – 110, 409 – 450, część IV początek do taktu 45
  3. L. van Beethoven – IX symfonia; część I takt 16 – 23, takt 297 – 340, takt 513 – do końca
  4. J. Brahms – I symfonia, część I od początku do taktu 9, część IV takt 375 – do końca
  5. P. Czajkowski – IV symfonia część I takt 325 – 363
  6. B. Bartok – Koncert na orkiestrę; część IV takt 42 – 50

Werbel:

  1. F. von Suppe – Uwertura „Dama Pikowa”
  2. M. Rimski – Korsakow – „Szeherezada”

Dzwonki:

  1. P. Dukas – „L’apprenti sorcière”

Ksylofon:

  1. G. Gershwin – „Porgy and Bess” (Introdukcja)
  2. Z. Kodaly – Suita „Hary Janos” cz. VI

Wibrafon:

  1. L. Bernstein – „West Side Story” – Cool

Tamburyn:

  1. A. Dvorak – Uwertura Karnawał; od początku do litery C, od litery Q do końca
  2. G. Bizet – Carmen „Dance boheme”; od litery C do litery F

Talerze:

  1. P. Czajkowski – „Romeo i Julia” (Uwertura)
  2. S. Rachmaninow – II Koncert Fortepianowy c – moll; III część od numeru 32 do allegro scherzando

 

FAGOT

Fagot: ( materiał nutowy do pobrania)

Obowiązkowy program przesłuchań / fagot

Uwaga: Dodatkowym atutem kandydatów podczas przesłuchań jest umiejętność grania na kontrafagocie.

Etap I

  1. W.A. Mozart – Koncert B-dur KV191 część I i II z kadencją.
  2. Dowolny utwór o charakterze romantycznym.

Etap II

Wybrane fragmenty studiów orkiestrowych

Osoba zakwalifikowana do przesłuchania otrzyma indywidualne zaproszenie. W tytule maila prosimy o wpisanie:
„Przesłuchanie  – fagot ”.

STUDIA ORKIESTROWE

  1. Mozart: Uwertura „Wesele Figara”  KV492  –  (wybrany fragment)

P.Czajkowski:  IV Symfonia f-moll op.36 –  cz. II (solo)

  1. Rimski-Korsakow: Szeherezada op.35  –   cz. II (solo i kadencja)

M.Ravel: I Koncert fortepianowy G-dur  – cz. III (partia obu fagotów)

  1. van Beethoven: IV Symfonia B-dur op.60 – cz. IV (solo)

M.Ravel: Bolero – (od taktu 41 do numeru 3)

  1. Czajkowski: VI Symfonia h-moll op.74 „Patetyczna” – cz. I – takty 1 – 12
  2. Szostakowicz: IX Symfonia Es-dur op.70  cz. IV (kadencja) i cz V (solo)

Kontrafagot :

M.Ravel – „Moja matka gęś”- wybrane fragmenty

 

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij