aktualności

Recenzja naszej nowej płyty „Die Heimkehr des Verlorenen Sohnes” Feliks Nowowiejski

Utwory kompozytora, organisty, dyrygenta i organizatora życia muzycznego Feliksa Nowowiejskiego (1877–1946), należą dziś do stosunkowo rzadko wykonywanych, przez co mało znanych szerszemu odbiorcy. Związany z Poznaniem kompozytor słynnej „Roty” , wśród zróżnicowanych gatunkowo, odznaczających się wysoką sprawnością warsztatu twórczego utworów, pozostawił po sobie także wyjątkowe Oratorium na głosy solowe, chór, orkiestrę i organy op. 3 do […]

Praca kasy biletowej

Informujemy, że w dniu 21 stycznia 2022 kasa biletowa będzie czynna od godz. 12-tej. Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

ODWOŁANE – PRZESŁUCHANIA NA STANOWISKO MUZYKA ORKIESTROWEGO – PERKUSJA – kotły/ perkusja

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego – perkusja ( kotły/perkusja)  Przesłuchania odbędą się  6 kwietnia 2020 roku w siedzibie filharmonii.

UWAGA ! Przesłuchania zostały przełożone. Nowy termin nie została jeszcze ustalona.

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować do Inspektora orkiestry na adres: inspektor@filharmonia.olsztyn.pl 

Szczegółowy program partii orkiestrowych oraz komplet materiałów nutowych:

Perkusja  – materiał  nutowy do pobrania

Solo:

werbel: B. Lylloff – Etude nr 9

kotły: Hans Jorg Baye – Pflichtstuck

Kotły: Kruger – Etude nr 45

marimba/wibrafon – utwór dowolny

Orkiestrówki:

Kotły:

  1. L. van Beethoven – I symfonia C – dur; część III
  2. L. van Beethoven – VII symfonia A – dur; część I takt 89 – 110, 409 – 450, część IV początek do taktu 45
  3. L. van Beethoven – IX symfonia; część I takt 16 – 23, takt 297 – 340, takt 513 – do końca
  4. J. Brahms – I symfonia, część I od początku do taktu 9, część IV takt 375 – do końca
  5. P. Czajkowski – IV symfonia część I takt 325 – 363
  6. B. Bartok – Koncert na orkiestrę; część IV takt 42 – 50

Werbel:

  1. F. von Suppe – Uwertura „Dama Pikowa”
  2. M. Rimski – Korsakow – „Szeherezada”

Dzwonki:

  1. P. Dukas – „L’apprenti sorcière”

Ksylofon:

  1. G. Gershwin – „Porgy and Bess” (Introdukcja)
  2. Z. Kodaly – Suita „Hary Janos” cz. VI

Wibrafon:

  1. L. Bernstein – „West Side Story” – Cool

Tamburyn:

  1. A. Dvorak – Uwertura Karnawał; od początku do litery C, od litery Q do końca
  2. G. Bizet – Carmen „Dance boheme”; od litery C do litery F

Talerze:

  1. P. Czajkowski – „Romeo i Julia” (Uwertura)
  2. S. Rachmaninow – II Koncert Fortepianowy c – moll; III część od numeru 32 do allegro scherzando

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij