Profesor Krzysztof Zanussi o oratorium „Quo vadis”

Słowo Profesora Krzysztofa Zanussiego o oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego. W nagraniu 2 płytowego albumu CD w Sali koncertowej Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej udział wzięli: Aleksandra Kurzak – sopran, Artur Ruciński – baryton, Rafał Siwek – bas, Sebastian Szumski – baryton, Arkadiusz Bialic – organy, Górecki Chamber Choir, Włodzimierz Siedlik – przygotowanie chóru, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Piotr Sułkowski – dyrygent.
W przedsięwzięcie zaangażowani byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Instytut Muzyki i Tańca, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego, DUX, Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Premiera dwupłytowego albumu w dniu 7 lutego 2017 roku.