Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Pierluigi Camicia w mistrzowskim recitalu fortepianowym

W kolejnym mistrzowskim recitalu fortepianowym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej 21 października 2016r. o godz.19.00 wystąpi Pierluigi Camicia. Włoski pianista zaprezentuje kompozycje: Aleksandra Skriabina – Sonatę nr 4 op.30, Claude’a Debussy’go  – 6 Etiud z II zeszytu oraz Modesta Musorgskiego cykl 10-ciu miniatur fortepianowych „Obrazki z wystawy”.
I ta ostania pozycja programu zapewne stanie się magnesem przyciągającym publiczność recitalu. „Obrazki z wystawy” to jedno z najsłynniejszych dzieł w historii muzyki zainspirowanych malarstwem. To również swego rodzaju hołd, jaki Modest Musorgski złożył malarzowi, Wiktorowi Hartmannowi. Jego niespodziewana śmierć pobudziła kompozytora do stworzenia w 1874 roku muzycznych “kopii” obrazów swego przyjaciela. Muzycznym miniaturom Musorgski nadał tytuły tożsame z ich malarskimi pierwowzorami, przeplatając je niekiedy charakterystycznym tematem „Promenady”, która otwiera również cykl miniatur. Swoją popularność kompozycja zawdzięcza również wersji symfonicznej, genialnie zinstrumentowanej przez Maurycego Ravela. Publiczność zaznajomiona z symfoniczną wersją „Obrazków z wystawy” tym chętniej wysłuchać powinna fortepianowego oryginału.
Pochodzący z Apulii Pierluigi Camicia rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku pięciu lat. W 1962 roku, mając dziesięć lat zdobył pierwszą nagrodę na prestiżowym konkursie „ENAL” w La Spezia. Jako 21-latek zdobył pierwszą nagrodę na jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych we Włoszech: Città di Treviso i rozpoczął solową karierę pianistyczną, koncertując we Włoszech i w Europie.

Pierluigi Camicia, jest laureatem konkursów im. A. Busoniego i F. Chopina. Zatrudniony przez Maestro Nino Rota, w wieku 20 lat zostaje profesorem Konserwatorium w Bari. Dzięki swojej wyjątkowej pracy pedagogicznej wykształcił całe pokolenie pianistów, w tym Benedetto Lupo, laureata Konkursu Pianistycznego im. Van Cliburna w Fort Worth.

Maestro Camicia głównie skupia się na koncertach solowych, a jego kunszt został entuzjastycznie oceniony przez takich artystów jak: Rostropowicz, Ciccolini, Vasary i Franco Ferrara. Oprócz recitali solowych występuje także jako kameralista.

Współpracuje z wiolonczelistą Michaelem Flaksmanem od roku 1982. Zespół występuje podczas europejskich festiwali oraz w USA. Wspólnie nagrali dzieła G. Faurè  na płycie CD zatytułowanej ABEGG. Camicia koncertował m.in. z: Nina Beilina, Ruggero Ricci, Melina Mandozzi, Angelo Persichilli, Sebastian Quartett, Trio di Roma. Występował jako solista z orkiestrami prowadzonymi przez Gabriele Ferro, Samuel Friedman, Tamas Gal, Walter Proost Gabriele Gandini, Mario Gusella, Massimo Biscardi w najważniejszych teatrach włoskich i europejskich.

Prowadził również kursy pianistyczne oraz poświęcone muzyce kameralnej w Europie (Włochy, Niemcy, Chorwacja, Francja) oraz w USA (Cleveland, Salt Lake City, Fresno, Arlington). Obecnie Pierluigi Camicia jest dyrektorem artystycznym festiwalu jazzowego pod nazwą Talos Festiwal w Ruvo di Puglia. Od 2007 roku prof. P. Camicia jest dyrektorem Konserwatorium Tito Schipa w Lecce.

Bilety w cenie: normalny – 40 zł i ulgowy – 30 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową:  http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/numerowane.html?id=333

afisz B1 16 września 2016