PKO Bank Polski Mecenasem Filharmonii

Miło nam poinformować, że w sezonie artystycznym 2022/2023 Mecenasem Filharmonii będzie PKO Bank Polski. Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce dzisiaj, w obecności pani Elżbiety Żaworonek – Dyrektor Północno-Wschodniego Makroregionu Korporacyjnego PKO BP w Białymstoku, oraz pani Katarzyny Jabłonowskiej-Białej – Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO BP w Olsztynie

Rekrutacja na stanowisko – specjalista reżyserii dźwięku

Komórka organizacyjna: Dział Administracji forma zatrudnienia: umowa o pracę, wymiar czasu pracy: pełny etat (40 godzin tygodniowo), miejsce wykonywanej pracy: Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie ul. Bartosza Głowackiego 1, 10-447 Olsztyn. Wymagania formalne: wykształcenie wyższe kierunkowe – reżyseria dźwięku, wiedza: techniczna w zakresie nagłośnienia i nagrań dźwięku, ogólna muzyczna, co najmniej 3 letni staż/doświadczenie […]

Kasa biletowa

Informujemy, że 17 czerwca kasa biletowa będzie zamknięta. Możliwy tego dnia jest kontakt telefoniczny oraz e-mailowy tel. 89 527 23 02 e-mail: bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi w Krakowie

W dniu 30 czerwca 2016r., o godz.19.30 w sali Filharmonii Krakowskiej w „Roku Feliksa Nowowiejskiego 2016” z oratorium „Quo vadis” op.30  wystąpi orkiestra symfoniczna naszej Filharmonii. Muzykom pod batutą Piotra Sułkowskiego w wykonaniu dzieła Feliksa Nowowiejskiego towarzyszyć będą soliści: Olga Rusin (sopran), Sebastian Szumski (baryton), Jacek Ozimkowski (bas), oraz chór: Górecki Chamber Choir. Przygotowanie chóru Włodzimierz Siedlik. Występ warmińsko-mazurskich filharmoników będzie Koncertem Finałowym jubileuszowego 50.Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki Organowej w Krakowie 2016. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Mecenat nad Festiwalem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a projekt festiwalu zrealizowano przy wsparciu finansowych Województwa  Małopolskiego. 50. Festiwal Dni Muzyki Organowej w Krakowie jest najstarszym festiwalem muzycznym Miasta Krakowa i należy do grona najbardziej renomowanych festiwali organowych w Europie. Powołany do życia przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego oraz Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Krakowie od 1966 roku przybliża polskiej publiczności bogactwo dawnej i współczesnej muzyki organowej. Od roku 2014 organizatorem Dni Muzyki Organowej jest Fundacja „Ars Organi” im. Bronisława Rutkowskiego przy współpracy Filharmonii im. Karola Szymanowskiego oraz Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. Zapraszamy na oratorium „Quo vadis”  Feliksa Nowowiejskiego do Krakowa !

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY

Koncert zorganizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Roku Nowowiejskiego

IMiT_logo

mkidn