Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi w Krakowie

W dniu 30 czerwca 2016r., o godz.19.30 w sali Filharmonii Krakowskiej w „Roku Feliksa Nowowiejskiego 2016” z oratorium „Quo vadis” op.30  wystąpi orkiestra symfoniczna naszej Filharmonii. Muzykom pod batutą Piotra Sułkowskiego w wykonaniu dzieła Feliksa Nowowiejskiego towarzyszyć będą soliści: Olga Rusin (sopran), Sebastian Szumski (baryton), Jacek Ozimkowski (bas), oraz chór: Górecki Chamber Choir. Przygotowanie chóru Włodzimierz Siedlik. Występ warmińsko-mazurskich filharmoników będzie Koncertem Finałowym jubileuszowego 50.Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki Organowej w Krakowie 2016. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Mecenat nad Festiwalem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a projekt festiwalu zrealizowano przy wsparciu finansowych Województwa  Małopolskiego. 50. Festiwal Dni Muzyki Organowej w Krakowie jest najstarszym festiwalem muzycznym Miasta Krakowa i należy do grona najbardziej renomowanych festiwali organowych w Europie. Powołany do życia przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego oraz Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Krakowie od 1966 roku przybliża polskiej publiczności bogactwo dawnej i współczesnej muzyki organowej. Od roku 2014 organizatorem Dni Muzyki Organowej jest Fundacja „Ars Organi” im. Bronisława Rutkowskiego przy współpracy Filharmonii im. Karola Szymanowskiego oraz Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. Zapraszamy na oratorium „Quo vadis”  Feliksa Nowowiejskiego do Krakowa !

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY

Koncert zorganizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Roku Nowowiejskiego

IMiT_logo

mkidn