Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – wystawa fotografii

Zapraszamy Państwa do foyer I piętra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na wystawę fotografii Bartka Barczyka „Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach.” Punktem wyjścia dla tej wyjątkowej ekspozycji było 30 sesji fotograficznych, zamówionych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne , których bohaterami  byli aktywni twórczo współcześni polscy kompozytorzy. Wystawa  przygotowana we współpracy z Akademią Fotografii –  „podróżuje po Filharmoniach”, które były zaangażowanie w projekt „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” współorganizowany przez PWM. Na  wysublimowanych artystycznie zdjęciach Bartka Barczyka zobaczymy następujących kompozytorów: Krzysztofa Pendereckiego, Romualda Twardowskiego, Martę Ptaszyńską, Zygmunta Krauze, Zbigniewa Penherskiego, Andrzeja Kwiecińskiego, Zbigniewa Bargielskiego, Lidię Zielińską, Tadeusza Wileckiego, Marcela Chyrzyńskiego, Jagodę Szmytka, Eugeniusza Knapika, Marcina Stańczyka, Krzysztofa Knittla, Elżbietę Sikora, Jerzego Koronowicza, Sławomira Kupczaka, Dariusza Przybylskiego, Hannę Kulety-Majoor, Cezarego Duchnowskiego, Rafała Augustyna, Agatę Zubel, Stanisława Krupowicza, Grażynę Pstrokońską-Nawratil, Aleksandra Nowaka, Aleksandra Lasonia, Juliusza Łuciuka, Pawła Mykietyna, Krzysztofa Meyera i Pawła Łukaszewskiego.

4

Fotograf Bartek Barczyk we współpracy ze Śląskim Teatrem Tańca stworzył cykl zdjęć przedstawiający wybitnych tancerzy z całego świata, sfotografowanych w krajobrazie Górnego Śląska, za które otrzymał I miejsce w kategorii Kultura w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej 2003. Od 2013 roku jest oficjalnym fotografem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Fotografował m.in. London Symphony Orchestra, Mahler Chamber Orchestra, czy Vienna Philharmonic Orchestra. Na swoich pracach uwiecznił ostatnie chwile życia Wojciecha Kilara, a także stworzył zapis ostatniego tournée po Polsce Krystiana Zimermana. Dokumentował budowę nowej siedziby NOSPR, a także pracę Philipa Glassa, który nagrywał muzykę do filmu Martina Scorsese „Kundun-życie Dalaj Lamy”.

Zapraszamy!

Kalendarium wystawy: