Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – wystawa fotografii

Zapraszamy Państwa do foyer I piętra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na wystawę fotografii Bartka Barczyka „Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach.” Punktem wyjścia dla tej wyjątkowej ekspozycji było 30 sesji fotograficznych, zamówionych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne , których bohaterami  byli aktywni twórczo współcześni polscy kompozytorzy. Wystawa  przygotowana we współpracy z Akademią Fotografii –  „podróżuje po Filharmoniach”, które były zaangażowanie w projekt „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” współorganizowany przez PWM. Na  wysublimowanych artystycznie zdjęciach Bartka Barczyka zobaczymy następujących kompozytorów: Krzysztofa Pendereckiego, Romualda Twardowskiego, Martę Ptaszyńską, Zygmunta Krauze, Zbigniewa Penherskiego, Andrzeja Kwiecińskiego, Zbigniewa Bargielskiego, Lidię Zielińską, Tadeusza Wileckiego, Marcela Chyrzyńskiego, Jagodę Szmytka, Eugeniusza Knapika, Marcina Stańczyka, Krzysztofa Knittla, Elżbietę Sikora, Jerzego Koronowicza, Sławomira Kupczaka, Dariusza Przybylskiego, Hannę Kulety-Majoor, Cezarego Duchnowskiego, Rafała Augustyna, Agatę Zubel, Stanisława Krupowicza, Grażynę Pstrokońską-Nawratil, Aleksandra Nowaka, Aleksandra Lasonia, Juliusza Łuciuka, Pawła Mykietyna, Krzysztofa Meyera i Pawła Łukaszewskiego.

4

Fotograf Bartek Barczyk we współpracy ze Śląskim Teatrem Tańca stworzył cykl zdjęć przedstawiający wybitnych tancerzy z całego świata, sfotografowanych w krajobrazie Górnego Śląska, za które otrzymał I miejsce w kategorii Kultura w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej 2003. Od 2013 roku jest oficjalnym fotografem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Fotografował m.in. London Symphony Orchestra, Mahler Chamber Orchestra, czy Vienna Philharmonic Orchestra. Na swoich pracach uwiecznił ostatnie chwile życia Wojciecha Kilara, a także stworzył zapis ostatniego tournée po Polsce Krystiana Zimermana. Dokumentował budowę nowej siedziby NOSPR, a także pracę Philipa Glassa, który nagrywał muzykę do filmu Martina Scorsese „Kundun-życie Dalaj Lamy”.

Zapraszamy!

Kalendarium wystawy: