• 28 czerwca 2019 slajder c
  • 28 czerwca 2019 slajder d
  • 28 czerwca 2019 slajder b
  • 9 lipca 2019 slajder n

9.07.2019 | MUZYCZNA PODRÓŻ DO HISZPANIIQUATUOR EUROPA: CRISTIAN IFRIM – I SKRZYPCE, ANNA RADOMSKA GARDYJAS – SKRZYPCE, JORGE WOJTYSIAK – ALTÓWKA, MAŁGORZATA SĘK – WIOLONCZELA | W PROGRAMIE: GRANADOS, ALBENIZ, SARASATE, TELEMANN, BOCCHERINI, BIZET, CHUECA

28, 29 i 30 czerwca – 3. Arena Festival film&music Ostróda ‘2019

3. Arena Festival film&music” odbędzie się w dniach od 28 do 30 czerwca 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie. Ten największy w północno-wschodniej Polsce festiwal muzyki filmowej organizowany jest przez dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego: Warmińsko-Mazurską Filharmonię im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Partnerem strategicznym […]

Komiks „Urodziny w operze”

Szanowni Państwo, z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki został stworzony komiks „Urodziny w operze”, dzięki którym można zapoznać się z postaciami z oper kompozytora. Najmłodsi znajdą w nim także kolorowankę. Gorąco zachęcamy przy okazji wizyty w Filharmonii do odbioru egzemplarzy komiksu wyłożonych we foyer.

Relacja Gazety Olsztyńskiej TV z obchodów Święta ulicy Moniuszki

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zamieszczonej przez Gazetę Olsztyńską TV z obchodów święta ulicy Moniuszki połączonego z dwusetną rocznicą urodzin kompozytora.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – wystawa fotografii

Zapraszamy Państwa do foyer I piętra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na wystawę fotografii Bartka Barczyka „Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach.” Punktem wyjścia dla tej wyjątkowej ekspozycji było 30 sesji fotograficznych, zamówionych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne , których bohaterami  byli aktywni twórczo współcześni polscy kompozytorzy. Wystawa  przygotowana we współpracy z Akademią Fotografii –  „podróżuje po Filharmoniach”, które były zaangażowanie w projekt „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” współorganizowany przez PWM. Na  wysublimowanych artystycznie zdjęciach Bartka Barczyka zobaczymy następujących kompozytorów: Krzysztofa Pendereckiego, Romualda Twardowskiego, Martę Ptaszyńską, Zygmunta Krauze, Zbigniewa Penherskiego, Andrzeja Kwiecińskiego, Zbigniewa Bargielskiego, Lidię Zielińską, Tadeusza Wileckiego, Marcela Chyrzyńskiego, Jagodę Szmytka, Eugeniusza Knapika, Marcina Stańczyka, Krzysztofa Knittla, Elżbietę Sikora, Jerzego Koronowicza, Sławomira Kupczaka, Dariusza Przybylskiego, Hannę Kulety-Majoor, Cezarego Duchnowskiego, Rafała Augustyna, Agatę Zubel, Stanisława Krupowicza, Grażynę Pstrokońską-Nawratil, Aleksandra Nowaka, Aleksandra Lasonia, Juliusza Łuciuka, Pawła Mykietyna, Krzysztofa Meyera i Pawła Łukaszewskiego.

4

Fotograf Bartek Barczyk we współpracy ze Śląskim Teatrem Tańca stworzył cykl zdjęć przedstawiający wybitnych tancerzy z całego świata, sfotografowanych w krajobrazie Górnego Śląska, za które otrzymał I miejsce w kategorii Kultura w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej 2003. Od 2013 roku jest oficjalnym fotografem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Fotografował m.in. London Symphony Orchestra, Mahler Chamber Orchestra, czy Vienna Philharmonic Orchestra. Na swoich pracach uwiecznił ostatnie chwile życia Wojciecha Kilara, a także stworzył zapis ostatniego tournée po Polsce Krystiana Zimermana. Dokumentował budowę nowej siedziby NOSPR, a także pracę Philipa Glassa, który nagrywał muzykę do filmu Martina Scorsese „Kundun-życie Dalaj Lamy”.

Zapraszamy!

Kalendarium wystawy: