• 20 21 grudnia 2019 slajder

20, 21.12.2019 | STANISŁAW MONIUSZKO – „STRASZNY DWÓR”PIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, SOLIŚCI: TOMASZ KUK, SEBASTIAN MARSZAŁOWICZ, MONIKA KORYBALSKA, EDYTA PIASECKA, LESZEK SKRLA, MAGDALENA BARYLAK, MICHAŁ KUTNIK, WOŁODYMYR PAŃKIW, KRZYSZTOF KOZAREK, WIESŁAW POPIOŁEK, ANNA GAJDZIK-KRZYŻANOWSKA, KAMILA MĘDREK-ŻUREK, ORKIESTRA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, CHÓR I BALET OPERY KRAKOWSKIEJ

• 30 31 grudnia 2019 slajder
  • 10 stycznia 2020 slajder

10.01.2020 | KONCERT MARSZAŁKOWSKI ROBY LAKATOS & SAWARS TANGO ORQUESTAPIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, ROBY LAKATOS (WĘGRY) – SKRZYPCE, GRZEGORZ LALEK – SKRZYPCE, MANDOLINA, PIOTR KOPIETZ – AKORDEON, BANDONEON, MIROSŁAW FELDGEBEL – FORTEPIAN, MARCIN OLAK – GITARA, SEBASTIAN WYPYCH – KONTRABAS, ORKIESTRA SMYCZKOWA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

• 11 stycznia 2020 slajder

10.01.2020 | KONCERT NOWOWROCZNYPIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, ROBY LAKATOS (WĘGRY) – SKRZYPCE, GRZEGORZ LALEK – SKRZYPCE, MANDOLINA, PIOTR KOPIETZ – AKORDEON, BANDONEON, MIROSŁAW FELDGEBEL – FORTEPIAN, MARCIN OLAK – GITARA, SEBASTIAN WYPYCH – KONTRABAS, ORKIESTRA SMYCZKOWA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

• 16 stycznia 2020 slajder

16.01.2020 | SCENA DLA MUZYKI POLSKIEJ – ÃTMA QUARTETKATARZYNA GLUZA – SKRZYPCE, PAULINA MARCISZ – SKRZYPCE, KAROLINA ORSIK-SAUTER – ALTÓWKA, DOMINIKA SZCZYPKA – WIOLONCZELA | W PROGRAMIE: LESSEL, MONIUSZKO, PANUFNIK, SZYMANOWSKI

Poszukujemy pracowników

Poszukujemy chętnych osób do współpracy w zakresie obsługi estrady i widowni.Mile widziane osoby komunikatywne, kreatywne… Oferowane stanowiska:-technik – obsługa sceny (mile widziane uprawnienia np. SEP 1kV, kat. B)-team clean – prace porządkowe. Zapewniamy pracę w przyjaznym środowisku, satysfakcjonujące wynagrodzenie, kulturalną atmosferę, możliwość udziału w wyjątkowych i niepowtarzalnych wydarzeniach kulturalnych Warmii i Mazur. CV prosimy kierować […]

Wyniki I etapu Konkursu o Moniuszce

Zgodnie z regulaminem Turnieju o Moniuszce zamieszczamy protokół z posiedzenia komisji konkursowej zawierający listę osób zakwalifikowanych do finału konkursu. Finał w formie turnieju odbędzie się 21 grudnia 2019 r. o godz. 12:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Do pobrania:

Sprzedaż biletów od 07.01.2020

Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom informujemy, że od 7 stycznia 2020 zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na WSZYSTKIE wydarzenia bieżącego sezonu artystycznego! Już dziś zachęcamy do zapoznania się z naszym repertuarem, a po Nowym Roku zapraszamy do rezerwowania miejsc na nasze koncerty – nawet te z najbardziej odległymi terminami!

O cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”

Met-budynek

Jak to się zaczęło ?

Przedsięwzięcie „The Met: Live in HD” nawiązuje do bogatej, ponad 80-letniej tradycji słynnych transmisji radiowych spektakli tego nowojorskiego teatru. Pomysłodawcą cyklu jest obecny dyrektor generalny The Metropolitan Opera – Peter Gelb, od lat związany z branżą telewizyjną. 30 grudnia 2006 roku po raz pierwszy w historii popłynął w eter operowy obraz i dźwięk w formacie HD & DD Surround; pokazano „Zaczarowany flet” Mozarta. Spektakl obejrzało wtedy 30.000 widzów zgromadzonych w 150 salach na terenie USA. Sukces kasowy i frekwencyjny sprawił, że do projektu natychmiast przyłączyły się ośrodki z całego świata.

Naprawdę na żywo

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met, jak nazywają swój teatr nowojorczycy, gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Przed każdą transmisją odbywają się w trakcie wcześniejszych przedstawień dodatkowe próby kamerowe, aby podczas przekazu na żywo obraz z kilkunastu kamer był idealnie zsynchronizowany z wydarzeniami na scenie.

Liczby

Na cykl „The Met: Live in HD” sprzedano do tej pory ponad 17 milionów biletów. Transmisje nowojorskich spektakli oglądają widzowie 70 krajów świata zgromadzeni w ponad dwóch tysiącach sal kinowych, filharmonicznych i teatralnych. Do dziś zaprezentowano w ramach tego cyklu 87 przedstawień – od klasyki po dzieła współczesne. Najpopularniejsze tytuły pokazywane są ponownie, jednak za każdym razem w innej obsadzie.

Teatr gwiazd

Nowojorska The Metropolitan Opera od początku swej działalności (1883) słynie nie tylko z występów doskonałych śpiewaków i dyrygentów, ale także z kreowania ich karier. Nic więc dziwnego, że każdy chce stanąć na jej scenie. O ten przywilej starali się najwięksi, z Marią Callas na czele. Od ponad 40 lat o muzyczny poziom Met dba charyzmatyczny James Levine, dyrygent, który poprowadził tu blisko 2.500 przedstawień.

Polacy w Met

Nasi najlepsi wokaliści – obecnie Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak i Andrzej Dobber, a wcześniej Teresa Żylis-Gara, Małgorzata Walewska, Wiesław Ochman, Adam Didur, bracia Reszke czy wreszcie wyjątkowo ubóstwiana przez Amerykanów Marcelina Sembrich-Kochańska – występowali i wciąż występują na deskach tego teatru.

Podczas transmisji

Spektakle prezentowane są z polskimi napisami. Widzowie otrzymują również ulotki z obsadą i streszczeniem libretta pokazywanej opery. Podczas przerw w transmisji kamera zagląda za kulisy i na sale prób. Można też posłuchać wywiadów z artystami występującymi w przekazywanym na żywo przedstawieniu. Operatorzy śledzą także zmiany dekoracji, których dokonuje świetnie wyszkolona armia pracowników sceny – tego wszystkiego nie mogą zobaczyć widzowie zasiadający na widowni Met.

27.08.2015