Konkurs plastyczny „Pora Jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”

Szanowni Państwo,Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Pora jeziora – plastyczne wspomnienia ze spektaklu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy obejrzeli spektakl musicalowy „Pora Jeziora. Warmińska opowieść wigilijna” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jako nagrody przewidziane są bilety rodzinne na koncerty edukacyjne i rodzinne, w tym zaproszenie na Arena Festival film & music […]

Konkurs na logo Roku Mikołaja Kopernika

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. Hasłem roku będą słowa „Kopernika cztery dziewięciolecia”. Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można pobrać z poniższego linka https://muzeum.olsztyn.pl/6182,coppernici-novennia-quattuor.html

Wydawnictwo jubileuszowe

Jak wygląda praca w orkiestrze z perspektywy muzyka? Jakie tajemnice skrywa sala koncertowa? Kim są „niewidzialni” w Filharmonii? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z naszej ostatniej publikacji, wydanej z okazji jubileuszu 75-lecia. Do nabycia w kasie biletowej.

Oratorium „Quo vadis” – Nagranie i koncert w Barczewie

We wtorek 23 sierpnia 2016 roku w sali koncertowej filharmonii rozpoczęło się nagranie oratorium „Quo Vadis” Feliksa Nowowiejskiego. W  fotoreportażu  przestawiamy pracę orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę tj. 28 sierpnia oratorium „Quo vadis” będzie można usłyszeć w wykonaniu solistów, chóru i filharmoników warmińsko-mazurskich w Barczewie w kościele pw. św. Anny i św. Szczepana. Początek koncertu o godz.19.00. Całość poprowadzi Piotr Sułkowski. Koncert będzie transmitowany przez Radio Olsztyn. Studio radiowe rozpocznie swoją działalność na godzinę przed koncertem. Zapraszamy zatem Państwa do Barczewa lub przed radioodbiorniki.

fot. Arkadiusz Korczin