Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Muzyczny widokowy lot nad Rosją.

W dniu 13 stycznia 2017 roku, o godz.19.00  Filharmonia Warmińsko-Mazurska wraz z Portem Lotniczym  Olsztyn – Mazury w Szymanach zaprasza na kolejny „Odlotowy koncert”.
Tym razem – kierunkiem podróży jest Rosja. Kapitanem – dyrygentem, dowódcą samolotu „Filharmonia Airways” będzie Andrey Kruzhkov, który wraz  Sarą Dragan – skrzypce i Maximem Salnikovem – akordeon  oraz filharmonikami warmińsko-mazurskimi zaprosi Państwa na „muzyczny widokowy lot” nad Rosją. Będzie to podróż nie tylko w przestrzeni, ale również i w czasie. Podczas „Odlotowego koncertu” w usłyszymy kompozycje Michaiła Glinki, Piotra Czajkowskiego, Aleksandra Borodina, Nikolai Chaikina, Viatcheslava Semyonova i Victora Gridina.
Dyrygent Andrey Kruzhkov jest absolwentem Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, które ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest dyrektorem Twerskiego Towarzystwa Filharmonicznego, orkiestry kameralnej „Kamerata Rosyjska” i chóru kameralnego „Ruskij Partes”. W 2011 roku Andrey Kruzhkov otrzymał  tytuł Zasłużonego Pracownika Kultury i Sztuki Regionu Twerskiego.
Solistka koncertu  skrzypaczka Sara Dragan  mimo młodego wieku (ur.1999)  zajęła pierwsze miejsca lub zdobyła Grand Prix na około 40 konkursach skrzypcowych w Europie i USA. Jako solistka występowała w najważniejszych salach koncertowych w Polsce, a także: w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w Filharmonii Berlińskiej, w Rachmaninov Concert Hall,w Tchaikovsky Conservatory w Moskwie, w audytorium Marcel Landowski w Konserwatorium Paryskim, w Russian House of Science and Culture w Berlinie. Koncertowała w m.in. w USA, Rosji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Szwajcarii.
Akordeonista Maxim Salnikow to absolwent Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gnesinych w Moskwie. Jest solistą  Twerskiego Towarzystwa Filharmonicznego oraz  laureatem prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych „O Puchar Północy” w Rosji (1994) ,konkursu w Arrasate w Hiszpanii (1997). Występuje w znanych salach koncertowych Rosji, takich jak Sala im. Czajkowskiego Filharmonii Moskiewskiej czy Mała Sala im. Glinki Filharmonii Petersburskiej. Co roku odbywa podróże koncertowe z recitalami w Niemczech, Anglii, Holandii, Danii, Hiszpanii, Finlandii.

PORT LOTNICZY OLSZTYN – MAZURY W SZYMANACH  z kabiny pilota