Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Mistrzowski Recital Organowy w wykonaniu Anny Dramowicz

Znana olsztyńska artystka, Anna Dramowicz będzie wykonawczynią Mistrzowskiego Recitalu Organowego w dniu 18 maja 2018 roku, o godz.19.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W pierwszej części koncertu organistka zaprezentuje dwie kompozycje, które wykona na pozytywie. Będą to: Johanna Pachelbela – AriaQuarta z Hexachordum Apollinis” oraz dwie arie ze zbioru ss. Klarysek ze Starego Sącza. O powodzie dla którego wykonawczyni włączyła do swojego recitalu pozytyw  powiedziała „Myślę, ze ten mały, ale dzielny instrument piszczałkowy jest wart pokazania słuchaczom jako instrument solowy”.
Już na organach usłyszymy utwór „Pomp and circumstance” op. 39 Edwarda Elgara. Następnie Anna Dramowicz wraz z udziałem kompozytora Jarka Kordaczuka zaprezentują utwór jego autorstwa, dedykowany artystce noszący tytuł „Antiphona pneumatica” na monoctone i organy. W drugiej części recitalu solistka wykona Symfonię organową d-moll, nr 1 op. 14  Louisa Vierne.
W rozmowie dotyczącej wyboru programu do swojego Mistrzowskiego Recitalu Organowego Anna Dramowicz wyraziła opinię, iż tym razem chce „ukazać organy jako instrument funkcjonujący w przestrzeni muzyki niesakralnej co dla wielu wcale nie jest takie oczywiste”.

Solistka jest absolwentką klasy organów prof. Jana Jargonia w Akademii Muzycznejw Krakowie (dyplom z wyróżnieniem i nagroda Ministra Kultury i Sztuki).  W czasie studiów rozpoczęła działalność koncertową, stopniowo rozszerzając występy solistyczne o muzykę kameralną.

Współpracuje z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. F. Nowowiejskiego (koncerty oratoryjne, prawykonania oratoriów F. Nowowiejskiego, nagrania w kraju i za granicą) i olsztyńskimi chórami. Płyta z wykonywaną przez artystkę partią solową w „Missa pro Pace” F. Nowowiejskiego została nagrodzona „Fryderykiem” w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna (2010)

Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie; posiada międzynarodowy certyfikat nauczyciela fortepianu Metodą Suzuki. W 1995 założyła i prowadzi Centrum Kultury Muzycznej, placówkę edukacyjną i wydawniczą. Szkoli nauczycieli w szkołach muzycznych na terenie Polski.

Inspirowała, współtworzyła i została producentką wydarzeń artystycznych (musical „Noc w środku dnia”, spektakl multimedialny „Papierek od chaosu”). Jest autorką muzycznej książki-bajki dla dzieci do nauki czytania nut i gry a vista pt. „Przygody kota Midora w krainie muzyki”, programów nauczania oraz tomiku wierszy pt. „Annatomia”.

Gość recitalu – Jarek Kordaczuk studia kompozytorskie odbył w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (w klasie Andrzeja Koszewskiego). Jego zainteresowania twórcze rozciągają się od piosenki poetyckiej i muzyki dla dzieci po utwory eksperymentalne – przechodząc przez najrozmaitsze odcienie muzyki instrumentalnej i wokalnej, kameralnej i symfonicznej, akustycznej i elektroakustycznej, klasycznej i improwizowanej… Prowadzenie recitalu Jagienka Perlikiewicz-Kass. Bilety w cenie 40 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia w kasie od wt.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.

Serdecznie zapraszamy!

afisz B1 13 kwietnia 2018