• slajder PLYTA QUO
  • 28wrzesnia 2018 slajder

28.09.2018 MISTRZOWSKIE RECITALE FORTEPIANOWEIVO KAHÁNEK (CZECHY) – FORTEPIAN | W PROGRAMIE: BEETHOVEN, JANÁČEK, CHOPIN

• 7 pazdziernika 2018 slajder

07.10.2018 KONCERT RODZINNY Z WIOLONCZELĄ JESIEŃ NIE STRASZNA – KLASYCZNIE I FILMOWO | CELLOFUNY, PAWEŁ PANASIUK – DYRYGENT

• 12 pazdziernika 2018 slajder

12.10.2018 BACH, VIVALDIFILHARMONIA – KAMERALNIE | PIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, ORKIESTRA KAMERALNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

• 20 pazdziernika 2018 slajder

20.10.2018 MISTRZOWSKIE RECITALE ORGANOWEMARTIN STACEY (WIELKA BRYTANIA) – ORGANY | BACH, NOWOWIEJSKI, STACEY

Filmowe zaproszenie na inaugurację cyklu „Mistrzowskie Recitale Fortepianowe” – 28 września 2018r., godz.19.00

Redaktor Piotr Matwiejczuk zaprasza na pierwszy w 73. Sezonie artystycznym 2018/2019 mistrzowski recital fortepianowy w wykonaniu znakomitego czeskiego pianisty . PS z Piotrem Matwiejczukiem, jako prowadzącym spotkacie się Państwo na piątkowym recitalu.

Inauguracja cyklu Mistrzowskie Recitale Fortepianowe w 73. Sezonie artystycznym Filharmonii

Podbijający serca melomanów na całym świecie czeski pianista Ivo Kahánek zainauguruje w piątek 28 września 2018 r., o godz. 19.00 cykl Mistrzowskie Recitale Fortepianowe. Oprócz arcydzieł muzyki fortepianowej  Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena znakomity artysta zaprezentuje kompozycję ”We mgle” czeskiego kompozytora Leoša Janáčka.  Utworem fortepianowym  Janáčka  pt. Na zarośniętej ścieżce  cz. II w wykonaniu […]

Gazeta Olsztyńska informuje o inauguracji 73.Sezonu artystycznego w Filharmonii

Dzisiejsza Gazeta Olsztyńska (12.09.) informuje o trzech znaczących wydarzeniach artystycznych inaugurujących 73. sezon artystyczny orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Przypomnijmy, że Gazeta Olsztyńska jest patronem medialnym Filharmonii w sezonie 2018/2019.

Mistrzowski Recital Organowy w wykonaniu Anny Dramowicz

Znana olsztyńska artystka, Anna Dramowicz będzie wykonawczynią Mistrzowskiego Recitalu Organowego w dniu 18 maja 2018 roku, o godz.19.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W pierwszej części koncertu organistka zaprezentuje dwie kompozycje, które wykona na pozytywie. Będą to: Johanna Pachelbela – AriaQuarta z Hexachordum Apollinis” oraz dwie arie ze zbioru ss. Klarysek ze Starego Sącza. O powodzie dla którego wykonawczyni włączyła do swojego recitalu pozytyw  powiedziała „Myślę, ze ten mały, ale dzielny instrument piszczałkowy jest wart pokazania słuchaczom jako instrument solowy”.
Już na organach usłyszymy utwór „Pomp and circumstance” op. 39 Edwarda Elgara. Następnie Anna Dramowicz wraz z udziałem kompozytora Jarka Kordaczuka zaprezentują utwór jego autorstwa, dedykowany artystce noszący tytuł „Antiphona pneumatica” na monoctone i organy. W drugiej części recitalu solistka wykona Symfonię organową d-moll, nr 1 op. 14  Louisa Vierne.
W rozmowie dotyczącej wyboru programu do swojego Mistrzowskiego Recitalu Organowego Anna Dramowicz wyraziła opinię, iż tym razem chce „ukazać organy jako instrument funkcjonujący w przestrzeni muzyki niesakralnej co dla wielu wcale nie jest takie oczywiste”.

Solistka jest absolwentką klasy organów prof. Jana Jargonia w Akademii Muzycznejw Krakowie (dyplom z wyróżnieniem i nagroda Ministra Kultury i Sztuki).  W czasie studiów rozpoczęła działalność koncertową, stopniowo rozszerzając występy solistyczne o muzykę kameralną.

Współpracuje z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. F. Nowowiejskiego (koncerty oratoryjne, prawykonania oratoriów F. Nowowiejskiego, nagrania w kraju i za granicą) i olsztyńskimi chórami. Płyta z wykonywaną przez artystkę partią solową w „Missa pro Pace” F. Nowowiejskiego została nagrodzona „Fryderykiem” w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna (2010)

Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie; posiada międzynarodowy certyfikat nauczyciela fortepianu Metodą Suzuki. W 1995 założyła i prowadzi Centrum Kultury Muzycznej, placówkę edukacyjną i wydawniczą. Szkoli nauczycieli w szkołach muzycznych na terenie Polski.

Inspirowała, współtworzyła i została producentką wydarzeń artystycznych (musical „Noc w środku dnia”, spektakl multimedialny „Papierek od chaosu”). Jest autorką muzycznej książki-bajki dla dzieci do nauki czytania nut i gry a vista pt. „Przygody kota Midora w krainie muzyki”, programów nauczania oraz tomiku wierszy pt. „Annatomia”.

Gość recitalu – Jarek Kordaczuk studia kompozytorskie odbył w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (w klasie Andrzeja Koszewskiego). Jego zainteresowania twórcze rozciągają się od piosenki poetyckiej i muzyki dla dzieci po utwory eksperymentalne – przechodząc przez najrozmaitsze odcienie muzyki instrumentalnej i wokalnej, kameralnej i symfonicznej, akustycznej i elektroakustycznej, klasycznej i improwizowanej… Prowadzenie recitalu Jagienka Perlikiewicz-Kass. Bilety w cenie 40 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia w kasie od wt.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową filharmonii www.bilety.filharmonia.olsztyn.

Serdecznie zapraszamy!

afisz B1 13 kwietnia 2018