• 28 czerwca 2019 slajder c
  • 28 czerwca 2019 slajder d
  • 28 czerwca 2019 slajder b
  • 9 lipca 2019 slajder n

9.07.2019 | MUZYCZNA PODRÓŻ DO HISZPANIIQUATUOR EUROPA: CRISTIAN IFRIM – I SKRZYPCE, ANNA RADOMSKA GARDYJAS – SKRZYPCE, JORGE WOJTYSIAK – ALTÓWKA, MAŁGORZATA SĘK – WIOLONCZELA | W PROGRAMIE: GRANADOS, ALBENIZ, SARASATE, TELEMANN, BOCCHERINI, BIZET, CHUECA

28, 29 i 30 czerwca – 3. Arena Festival film&music Ostróda ‘2019

3. Arena Festival film&music” odbędzie się w dniach od 28 do 30 czerwca 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie. Ten największy w północno-wschodniej Polsce festiwal muzyki filmowej organizowany jest przez dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego: Warmińsko-Mazurską Filharmonię im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Partnerem strategicznym […]

Komiks „Urodziny w operze”

Szanowni Państwo, z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki został stworzony komiks „Urodziny w operze”, dzięki którym można zapoznać się z postaciami z oper kompozytora. Najmłodsi znajdą w nim także kolorowankę. Gorąco zachęcamy przy okazji wizyty w Filharmonii do odbioru egzemplarzy komiksu wyłożonych we foyer.

Relacja Gazety Olsztyńskiej TV z obchodów Święta ulicy Moniuszki

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zamieszczonej przez Gazetę Olsztyńską TV z obchodów święta ulicy Moniuszki połączonego z dwusetną rocznicą urodzin kompozytora.

MARTIN STACEY – Mistrzowskie Recitale Organowe

Mistrzowskie Recitale Organowe to realizowany już drugi sezon artystyczny cykl koncertów, z udziałem znakomitych wirtuozów światowej muzyki organowej. W kolejnym recitalu w dniu 20 października 2018 roku, o godz.18.00 w sali koncertowej Filharmonii wystąpi wybitny brytyjski organista Martin Stacey. Studiował w  Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie m.in. u Nicholasa Danby’ego i Naji Hakima, zdobywając wiele najważniejszych nagród za interpretację dawnej i współczesnej muzyki organowej. Dzięki stypendium Countess of Muster Musical Trus kontynuował naukę u Nicolasa Kynastona i Dame Gillian Weir. Artysta koncertuje w Europie plasując się wśród czołowych organistów swojego pokolenia. Przez osiemnaście lat piastował stanowisko dyrektora muzycznego
w klasztorze św. Dominika w Londynie. Jest kompozytorem wielu dzieł organowych, których prawykonania poza Wielką Brytanią miały miejsce m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Finlandii. Jedną z bardziej popularnych kompozycji Martina Stacey’a  jest utwór pt. Totentanz, napisany na zamówienie magazynu Choir & Organ. Kompozycja ta stała się na wielu uczelniach muzycznych standardowym dziełem w programach egzaminacyjnych na studia organowe.

Od 2006 roku artysta organizuje rokrocznie  Festiwal Nowej Muzyki Organowej (AFNOM), promujący twórczość współczesnych kompozytorów muzyki organowej. Artysta prowadzi nauczanie gry na organach w Uniwersyteckim Kolegium w Hampstead. We wrześniu 2018 roku rozpoczął pracę dydaktyczną w Heathland School w Harrow. Martin Stacey ma na swoim koncie liczne nagrania płytowe. Wspólnie z Jennifer Bate wziął udział w dwóch światowych premierach nagrań duetów organowych Felixa Mendelssohna.

Podczas sobotniego Mistrzowskiego Recitalu Organowego, prócz muzyki mistrza Jana Sebastiana Bacha, jego Passacaglii c-moll BWV582, artysta zaprezentuje Dumkę op.31 nr 1 Feliksa Nowowiejskiego. Włączenie do repertuaru recitalu dzieła Nowowiejskiego wskazuje na rangę Patrona Filharmonii w świecie kompozytorów, których specjalnością było tworzenie muzyki organowej. Recital będzie także wyjątkową okazją do poznania bardzo bogatego dorobku kompozytorów brytyjskich tworzących głównie w XX wieku. Usłyszymy organowe kompozycje: Harolda Greenhilla, Percy Whitlocka, Johna Irelanda, Kennetha Leightona i Herberta Howellsa.
Na zakończenie tej „brytyjskiej” części recitalu (przed przerwą), Martin Stacey zaprezentuje swoją pięcioczęściową kompozycję pt. „New England Suite”. W drugiej części koncertu artysta wykona Sonatę e-moll op.132 nr 8 Josefa Rheinbergera, a następnie wspomniane już dzieła Nowowiejskiego i Bacha. Prowadzenie recitalu Jagienka Perlikiewicz-Kass.

Bilety w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie wt.-pt. godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową  www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Serdecznie zapraszamy!

afisz B1 20 pazdziernika 2018