Fotorelacja z konferencji prasowej – dwupłytowy album z oratorium Quo vadis Feliksa Nowowiejskiego

W dniu 28 lutego 2017 roku w sali koncertowej Filharmonii odbyło się spotkanie – konferencja prasowa   z okazji ukazania się na muzycznym rynku wydawniczym najnowszej płyty filharmoników  warmińsko-mazurskich z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego. Przypomnijmy, iż w nagraniu jako soliści  udział wzięły znakomitości  światowej wokalistyki: Aleksandra Kurzak – sopran, Artur Ruciński – baryton i Rafał Siwek- bas. Solistom i orkiestrze towarzyszył   Górecki Chamber Choir, a całość zza pulpitu dyrygenckiego poprowadził  Piotr Sułkowski. Nasze wydawnictwo jest  pierwszym studyjnym nagraniem płytowym oratorium „Quo vadis”.
Na konferencję przybyli licznie dziennikarze prasy, radia i telewizji. Gościem spotkania był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Byli obecni przedstawiciele wytwórni płytowej DUX, która na licencji Instytutu Muzyki i Tańca oraz Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej jest wydawcą płyty. Na widowni  miejsca zajęła publiczność. Dyrektor naczelny i artystyczny Piotr Sułkowski odpowiadał na liczne pytania dziennikarzy, które przeplatane  były projekcją  fragmentów koncertu z oratorium „Quo vadis” z dnia 20 listopada 2016 roku w Filharmonii Narodowej. Koncert w FN został zaprezentowany w  tym samym składzie wykonawców jaki brał udział w nagraniu płyty CD.
Płyta z oratorium „Quo vadis”  Feliksa Nowowiejskiego została zgłoszona do nagrody „Fryderyka”. Trzymamy kciuki! A Melomanów zapraszamy do olsztyńskiego  EMPiK-u w  „Aurze”, gdzie na regale czeka na Państwa nasza płyta  z „Quo vadis”.

PS Kilka relacji z konferencji jest dostępnych na stronie Facebooka Filharmonii

fot. Arkadiusz Korczin