• 3 lipca 2020 slajder

3.07.2020 | Bajeczne wakacjePiotr Sułkowski – dyrygent, Aurelia Luśnia – wokal, Paweł Stankiewicz – gitara, Piotr Banaszek – instr. klawiszowe, Rafał Grząka – akordeon, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej | W programie piosenki z filmów i bajek

• lipcowe koncerty 2020 slajder

11,12,17,18,25,26.07.2020 | Koncerty wakacyjne dla dzieciPodczas koncertów dzieci poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur. Koncerty połączone są z różnymi zadaniami i zabawami.

• 12 marca 2020 b
  • ARENA slajder

Godziny pracy kasy biletowej

Od 6 do 10 lipca 2020 kasa czynna ostatni tydzień przed okresem urlopowym w godzinach od 11.00 do 15.30. Wracamy po urlopach 17.08.2020.

Msza w intencji

W dniu 10 lipca 2020 o godz. 19.00 odbędzie się Msza Święta w intencji ś.p. Józefa Morusiewicza w Katedrze Św. Jakuba w Olsztynie.

Odszedł Józef Morusiewicz

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy kolegę Józefa Morusiewicza, Artystę Muzyka – waltornistę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Rodzinie i bliskim przekazujemy najszczersze słowa współczucia oraz otuchy. Pogrzeb odbędzie się 20 czerwca o godz. 15.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża w Olecku. Wystawienie ciała w kaplicy przy kościele około godziny 11.00.

Konferencja prasowa – 70.sezon 2015/2016

W dniu 17 września 2015 r. w sali kameralnej odbyła konferencja prasowa poświęcona 70. jubileuszowemu sezonowi artystycznemu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

W spotkaniu uczestniczył marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, a gościem specjalnym był solista koncertu inaugurującego w dniu 18 września 2015 r. nowy sezon artystyczny Filharmonii – wybitny skrzypek Konstanty Andrzej Kulka. Na konferencji obecni byli również przedstawiciele Mecenasa i Sponsora Filharmonii: Pani Magdalena Gulbicka – reprezentująca Grupę Energa oraz Pan Tomasz Jabłoński – dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym w Białymstoku.
Po powitaniu gości przez kierownika biura promocji Piotra J. Reszczyńskiego głos zabrał dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii – Piotr Sułkowski, który przedstawił plany artystyczne 70.sezonu oraz przypomniał o dwóch ważnych rocznicach w 2016. roku. Pierwsza z nich to przypadająca w styczniu 70.rocznica śmierci Patrona Filharmonii Feliksa Nowowiejskiego, druga to marcowy jubileusz 70.lecia powstania orkiestry symfonicznej Filharmonii. Konferencję zakończyły pytania i wywiady.

830pixPK7_9666_resize_resize 830pixPK7_9747_resize_resize 830pixPK7_9740_resize_resize 830pixPK7_9711_resize_resize 830pixPK7_9688_resize_resize

A oto linki do relacji mediów z konferencji prasowej:

Portal Gazety Wyborczej

Portal Onet