Konferencja prasowa – 70.sezon 2015/2016

W dniu 17 września 2015 r. w sali kameralnej odbyła konferencja prasowa poświęcona 70. jubileuszowemu sezonowi artystycznemu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

W spotkaniu uczestniczył marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, a gościem specjalnym był solista koncertu inaugurującego w dniu 18 września 2015 r. nowy sezon artystyczny Filharmonii – wybitny skrzypek Konstanty Andrzej Kulka. Na konferencji obecni byli również przedstawiciele Mecenasa i Sponsora Filharmonii: Pani Magdalena Gulbicka – reprezentująca Grupę Energa oraz Pan Tomasz Jabłoński – dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym w Białymstoku.
Po powitaniu gości przez kierownika biura promocji Piotra J. Reszczyńskiego głos zabrał dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii – Piotr Sułkowski, który przedstawił plany artystyczne 70.sezonu oraz przypomniał o dwóch ważnych rocznicach w 2016. roku. Pierwsza z nich to przypadająca w styczniu 70.rocznica śmierci Patrona Filharmonii Feliksa Nowowiejskiego, druga to marcowy jubileusz 70.lecia powstania orkiestry symfonicznej Filharmonii. Konferencję zakończyły pytania i wywiady.

830pixPK7_9666_resize_resize 830pixPK7_9747_resize_resize 830pixPK7_9740_resize_resize 830pixPK7_9711_resize_resize 830pixPK7_9688_resize_resize

A oto linki do relacji mediów z konferencji prasowej:

Portal Gazety Wyborczej

Portal Onet