Kontrast:

Czerwiec

01

Zróbmy sobie RAJ

Czerwiec 01, 2024

17:00
sala koncertowa Filharmonii

Widowisko taneczne „Zróbmy sobie RAJ”

– 31.05.2024 (piątek) widowisko w dwóch aktach
(czas trwania ok. 2h)
– 1.06.2024 (sobota) widowisko w dwóch aktach
(czas trwania ok. 2h)
– 2.06.2024 (niedziela) wersja skrócona w jednym akcie
(czas trwania ok. 1,15h)

 

Wspólne widowisko Pracowni Tańca Pryzmat oraz Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, które jest podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze i aktorzy – profesjonaliści i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie.
W sumie w wydarzenie zaangażowanych jest ponad 250 osób, a na scenie zobaczymy artystów w wieku od 4 lat do dojrzałej dorosłości.

Tegoroczne widowisko pt. „Zróbmy sobie RAJ”, w reżyserii Grzegorza Gromka, będzie opowieścią o relacji między idealnym światem wykreowanym w social mediach, a codzienną, prawdziwą i autentyczną rzeczywistością.

Chcesz żyć w miejscu, w którym jest jak w RAJU? A może chcesz uciec od kłopotów i zmartwień i mieć życie piękne jak na Instagramie? Zadaj sobie pytanie czym dla Ciebie jest RAJ? RAJ we współczesnym świecie przepełnionym tonami informacji, sztuczną inteligencją, wszechobecną elektroniką, szybkim tempem życia, w świecie w którym komunikujemy się ze światem za pomocą social mediów, w których kreujemy nasze życia w social mediach. Czy żyjąc w zamkniętych bańkach informacyjnych nie staliśmy się zakładnikami własnego, cywilizacyjnego postępu gubiąc kontakt z żywym człowiekiem?
Oczywiście nie mamy gotowych odpowiedzi… Mamy za to interpretacje naszych marzeń, naszych potrzeb, naszych lęków, które wyrażone w tańcu pozwalają przyjrzeć się nam samym z nieco innej perspektywy.

Reżyseria: Grzegorz Gromek
Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska
Koordynacja: Monika Sobota
Choreografie: Tatiana Asmolkova, Anna Janczarek, Małgorzata Lubieniecka, Magdalena Ziółkowska, Aleksandra Jaworska-Kokot, Maja Gajzmer, Amelia Gołębiewska, Hanna Żyznowska, Aisha Ndiaye, Weronika Wiercińska Aleksandra Łabacz, Piotr Pilipienko,
Przygotowanie aktorskie: Anna Maria Kosik
Występują: tancerze, artyści PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT, Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA
Oświetlenie: Jerzy Świtoń
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Partnerzy: Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Województwo Warmińsko-Mazurskie

 

Wydarzenie jest współfinansowane przez Województwo Warmińsko-Mazurskie