Kontrast:

Maj

26

Portret Kobiety – Koncert z okazji Dnia Matki

Maj 26, 2024

16:00
sala koncertowa filharmonii

Serdecznie zapraszamy Państwa na Koncert z serii Muzyka NiePoważna: Portret Kobiety. Jaki jest portret kobiety? Muzyka zna odpowiedź na to pytanie! Kobieta jest tajemnicza, zmysłowa, opiekuńcza, kochająca, zmienna, mocna i delikatna zarazem. Chyba nikt nie potrafi wzbudzić emocji tak, jak przedstawicielka płci pięknej! O kobietach – zaśpiewają utalentowani soliści: Paulina Araśniewicz – sopran, Agnieszka Karpińska – mezzosopran, Krzysztof Bobrzecki – baryton, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna pod kierownictwem Beniamina Baczewskiego. Oprócz solistów i orkiestry na scenie pojawią się również wielokrotnie nagradzani Tancerze Milo Group – Formacja Miejskiego Ośrodka Kultury Lubawa – choreografia Sylwia Balt.

Wszystko to na Sali Koncertowej przepięknej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Wykonamy dla Państwa arie i duety z najpiękniejszych oper i operetek, pieśni oraz piosenki. Usłyszą Państwo m. in. arie Carmen G. Bizeta, Flower Duet z opery Lakmé L. Delibes’a, czy też arię Julii z Romeo i Julii Ch. Gounoda. Pojawią się utwory ze specjalną dedykacją dla mam m. in. Kołysanka dla Okruszka, Nie dokazuj, Dziękuję Mamo. Nie zabraknie muzyki filmowej.

Usłyszą Państwo m. in. Walca z filmu Trędowata W. Kilara, czy też muzyczny temat przewodni z serialu Dom A. Kurylewicza. Szczególne miejsce w programie koncertu premiera utworu „Morze” – kompozycji Beniamina Baczewskiego, która zapewniła mu wygraną w Międzynarodowym Projekcie „Butterfly”. Będzie nostalgicznie, nastrojowo i wzruszająco. Nie zabraknie jednak muzycznego żartu i humoru jak na muzykę NiePoważną przystało.