• plyta 2017
 • 30 kwietnia 2017

  30 kwietnia 2017 r. godz.18.00 „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” - Dallas Morning News

 • 12 maja 2017

  12 maja 2017 r. godz.19.00 Gudni A. Emilsson (Islandia) – dyrygent Tomasz Strahl – wiolonczelaMOZART, DWORZAK, BEETHOVEN

 • 19 maja 2017

  Koncert dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w OlsztynieMaksym Dondalski – dyrygent | 19 maja 2017 r. godz.19.00

 • 20 maja 2017

  KUBA BADACH | 20 MAJA 2017 GODZ.19.00| Jacek Piskorz – piano | Marcin Nowakowski – saksofony, EWI ( Electric Wind Instrument ) | Maciek Szczyciński – bas | Paweł Dobrowolski – perkusja |

 • 25 maja 2017

  ZESPÓŁ < PERCIVAL >25 maja 2017r. /czwartek/ godz. 19.00

 • 1 czerwca 2017

  JERRY BOCK – SKRZYPEK NA DACHU | Fiddler on the roofTEATR IM. ALEKSANDRA SEWRUKA - ELBLĄG | ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

 • 18 czerwca 2017

  18 czerwca 2017r. - „GRA o taniec” WIDOWISKO TANECZNEPracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

Audycje muzyczne

    Audycje muzyczne dla szkół  „Spotkania z Muzyką” w roku 2016/2017:

Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, jak każdego roku, proponuje dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych cykl koncertów w formie umuzykalniających audycji. Koncerty te stanowią tematyczne rozwinięcie programu nauczania muzyki, umożliwiają młodym słuchaczom bezpośredni kontakt z artystami. Pozwalają lepiej zrozumieć znaczenie różnych form i gatunków muzycznych oraz twórczości kompozytorów polskich i obcych dla rozwoju kultury muzycznej. Uczą dobrych manier i właściwego zachowania w instytucji kultury jaką jest filharmonia.

 

Październik  2016

2016 -Rok Feliksa Nowowiejskiego  „Feliks Nowowiejski kompozytor i patriota”

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Feliksa Nowowiejskiego. Jest to fakt szczególnie ważny dla nas, mieszkańców Warmii, bowiem Nowowiejski urodził się w 1877 roku w Wartenborku, dzisiejszym Barczewie. Pierwsze lata życia spędził właśnie na Warmii – najpierw w rodzinnym Barczewie, następnie w przyklasztornej szkole muzycznej w Świętej Lipce. Był też organistą w katedrze św. Jakuba w Olsztynie. Wychowywał się w rodzinie, gdzie kultywowano polskość, patriotyzm, poszanowanie rodzimej tradycji. Nic więc dziwnego, że w jego twórczości kompozytorskiej ważne miejsce zajmują dzieła o tematyce patriotycznej i religijnej. Program październikowego koncertu przybliży słuchaczom ten nurt twórczości Feliksa Nowowiejskiego. Ukaże sylwetkę artysty jako polskiego patrioty. Będzie można usłyszeć, oprócz powszechnie znanych pieśni Nowowiejskiego, również te rzadziej wykonywane, a świadczące o wielkim kunszcie kompozytorskim twórcy „Roty”  pochodzącego z Warmii.

 

Listopad 2016

„Od morza do Tatr – spotkanie z polskim folklorem”

 Kultura muzyczna każdego narodu rozwija się w oparciu o różne inspiracje twórcze kompozytorów. Źródła tych inspiracji bywają wielorakie. Są jednak elementy wspólne. Takim stałym wspólnym źródłem inspiracji twórczych jest folklor, ludowa tradycja danego narodu. Tak jest również w przypadku twórczości polskich kompozytorów. U każdego z nich można bowiem doszukać się pierwiastków zaczerpniętych z polskiej muzyki ludowej. Szczytowym osiągnięciem takiej stylizacji jest oczywiście twórczość Fryderyka Chopina – jego przepiękne mazurki, polonezy. Program listopadowego koncertu pokaże słuchaczom różne oblicza polskiego folkloru z uwydatnieniem narodowych polskich tańców oraz ich stylizowanych form w twórczości kompozytorów.  Zabrzmi zarówno muzyka instrumentalna jak i wokalna. Zasadniczy cel audycji muzycznej, to ukazanie piękna polskiej ludowej tradycji muzycznej i jej wpływu na twórczość zawodowych kompozytorów.

 

Grudzień 2016

„White Christmas – Białe Boże Narodzenie”

 

„White Christmas” – piosenka autorstwa Irvinga Berlina z 1941, pierwotnie wykonywana przez Binga Crosby’ego i Marthę Mears w filmie „Gospoda świąteczna”,  jest bez wątpienia  jedną z najbardziej popularnych i znanych piosenek  rokrocznie przypominanej w czasie świąt Bożego Narodzenia. Została nagrodzona Oscarem w 1942 roku w kategorii „najlepsza filmowa piosenka”. Niemalże każdy anglojęzyczny wykonawca, wydając płytę ze świątecznymi piosenkami,  zamieszcza na niej „White Christmas”. Piosenka ta, podczas grudniowej audycji muzycznej, stanie się pretekstem do ukazania młodym słuchaczom muzycznych tradycji świąt Bożego Narodzenia różnych narodów zarówno w przekroju historycznym jak i współczesnym. Nie zabraknie więc tradycyjnych kolęd polskich i zagranicznych – ale również zabrzmią współczesne piosenki o tematyce świątecznej, a także muzyka instrumentalna różnych kompozytorów inspirowana wyjątkową atmosferą świąt Bożego Narodzenia. Program ten jest, więc swoistym muzycznym upominkiem gwiazdkowym artystów Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

 

Luty 2017

„Karnawał w Rio – wspomnienia z olimpiady”

 Latem 2016 roku w Rio de Janeiro odbyły się XXXI igrzyska olimpijskie. Polska reprezentacja osiągnęła bardzo dobry wynik zdobywając 11 medali. Miejsce igrzysk, Rio de Janeiro, to jednak dla świata muzycznego przede wszystkim stolica karnawału. Program koncertu przedstawi słuchaczom karnawałowe tradycje brazylijskie. Nie zabraknie samby i innych brazylijskich rytmów tanecznych. Artyści występujący na estradzie filharmonii, po przedstawieniu tańców i muzyki latynoamerykańskiej, następnie zabiorą słuchaczy w karnawałową podróż dookoła świata. Będzie można poznać muzykę i karnawałowe zwyczaje innych narodów. Oczywiście zajrzymy też do Wenecji – karnawał wenecki ma, bowiem wielowiekową tradycję. A czy my Polacy mamy swoje karnawałowe tradycje? Odpowiedź na to i inne pytania będzie można uzyskać podczas lutowego koncertu.

 

Marzec 2017

ODLOTOWE KONCERTY – Kierunek podróży – Cuba

Rey Ceballo & TripulacionCubana

To już 15 lat jak Rey Ceballo jest w Polsce i z pełnym zaangażowaniem tworzy muzykę latynoską! W sumie stworzył kilka projektów począwszy od znakomitej orkiestry Calle Sol(Ulica Słońca) , po jedyny w Polsce i Europie musical „Conoce mi Cuba”- „Poznaj moją Kubę” aż po kolejną tym razem w 98% kubańską orkiestrę Tripulacion Cubana, dzięki której możecie usłyszeć największe latynoskie przeboje w nowych aranżacjach.

Rey Ceballo z zespołem TripulacionCubana to chyba najpopularniejszy na polskim rynku zespół salsowy. Swoim repertuarem nawiązuje do muzyki kubańskiej we wszystkich jej odsłonach. Posłuchać można będzie , jak brzmią cha-cha, salsa, timba, latin-pop i latin jazz w rdzennym wydaniu wyspiarskim. Miłym zaskoczeniem mogą okazać się porywające latynoskie aranżacje największych hitów radiowych ostatnich lat.


Kwiecień 2017

BALET O KAWIE

Balet Dworski Cracovia Danza

Romana Agnel – inscenizacja i choreografia

Monika Polak-Luścińska – projekt kostiumów

Balet Dworski Cracovia Danza

Dzieci z olsztyńskich szkół tańca w roli Ziarenek kawy

Balet o kawie to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także między innymi we Francji i Niemczech. W roku 2014 został uhonorowany przez portal Czas Dzieci Złotym Słonecznikiem w kategorii muzyka.

Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą Kantatą o kawie zabrzmią jeszcze fragmenty jego Suit Orkiestrowych.

Tancerze wystąpią w fantastycznych kostiumach projektu Moniki Polak-Luścińskiej, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. W spektaklu obok tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza wystąpią także dzieci w roli Ziarenek kawy.

 

 

 

AUDYCJE MUZYCZNE DLA PRZEDSZKOLI „SPOTKANIA Z PANIĄ MUZYKĄ”                                     2016/2017

Wrzesień, Październik, Listopad 2016 r.

2016 – Rok Feliksa Nowowiejskiego  „ Warmia też swojego kompozytora ma”

„ Z kwartetem przez świat”

„ Zaczarowany instrument – sax”

 

Grudzień

„ Mikołajkowo-kolędowe spotkania z Panią Muzyką”

Styczeń, Luty, Marzec 2017r.

„ Karnawał w muzyce – na poważnie”

„ Opowieści w pięciolinii”

„ W karnawałowym rytmie”

 

Kwiecień , Maj, Czerwiec 2017 r.

Program folklorystyczny „ Wiosna dźwiękiem malowana”

„Muzyczna podróż do…”

„ Odgłosy natury”

 

Biuro Koncertowe

Tel. 89/527 51 75 w. 115, 116

biuro.konc@filharmonia.olsztyn.pl

 

 

aktualności

Ballet Magnificat – Spektakl „Powrót marnotrawnego”

W dniu 30 kwietnia 2017 r. w niedzielę, o godz. 18.00 w Sali koncertowej Filharmonii wystąpi amerykański zespół „Ballet Magnificat”.  Tancerze zaprezentują spektakl pt. Powrót marnotrawnego, Jest to sparafrazowana historia biblijnego syna marnotrawnego. Opowiada historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od rodziny, by zasmakować życia pełnego uciech. Gdy traci cały majątek, uświadamia sobie jaką wartość […]

„Fryderyki 2017” – nagrody Akademii Fonograficznej zostały wręczone.

Poznajmy zwycięzców „Fryderyków 2017”! Ogłoszenie i uroczyste wręczenie nagród Akademii Fonograficznej odbyło się 24 kwietnia 2017 r. podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Album roku muzyka chóralna, oratoryjna i operowa DE PROFUNDIS – Polish Psalms of the 20th and 21st Century; wyk. Chór Narodowego Forum Muzyki pod dyr. Agnieszki Franków-Żelazny […]

To już w poniedziałek! – Trzymając kciuki, czekamy na FRYDERYKA dla albumu „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego – Uwaga! będzie transmisja radiowa! (również wideo)

„Gala Fryderyk 2017” w kategoriach muzyki poważnej odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 19.30 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Nasz album z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego został nominowany przez Akademię Fonograficzną do nagrody „FRYDERYK 2017” w dwóch kategoriach: – ALBUM ROKU MUZYKA CHÓRALNA, ORATORYJNA I OPEROWA – NAJWYBITNIEJSZE NAGRANIE […]

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij