Repertuar

23 czerwca 2023

piątek

godz. 19:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Wiadomo, że najpiękniejsza jest muzyka włoska – nie tylko opery Gioacchina Rossiniego, Giuseppe Verdiego czy Giacoma Pucciniego, ale też utwory z repertuaru Adriana Celentano, Al Bano, Andrei Bocellego, Drupiego (a to zaledwie początek alfabetu!).

Muzyka włoska to także Festiwal w San Remo, którego złoty okres przypadł na lata 60. i 70., zaś niejedna gwiazda rozbłysła na tamtejszym niebie, rozpoczynając swoją karierę na brzegu Morza Śródziemnego: Toto Cutugno, zespół Il Volo… No ale czyż można się dziwić, że takie melodie powstają pod słońcem Toskanii, na falach laguny weneckiej, w cieniu Colosseum, pośród zaułków Neapolu?

My też chcemy zaprosić Państwa na ten magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – odtworzymy tam razem atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo.

Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando”, „Felicità”, „Miserere”, „Parole, parole”, z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore” (ten utwór też zabrzmi podczas naszego koncertu).

A zatem – startujemy do Italii!

 

Repertuar:

1. Parole, parole

2. Tu vuò fà l’americano

3. Il mondo

4. Quando, quando, quando

5. Libertà

6. 24000 baci

7. Vivere con te

8. Ti amo

9. Felicità

10. Grande amore

11. Mamma Maria

12. Volare

13. Che sarà

14. Gloria

15. Senza una donna

16. Guarda che luna

 

1. Perfect Symphony

2. Susanna

3. Miserere

4. Amore no

5. Abballati

6. Cosa sei

7. Provincia

8. Dimmi che mi ami

9. Musica vita mia

10. Soli

11. Vivo per lei

12. Non è un addio

13. La Danza

14. Parla più piano

15. Musica che resta

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij