25 maja 2017

Wiedźmin – WILD HUNT LIVE! – PERCIVAL

WILD HUNT LIVE! Niepowtarzalne widowisko zespołu Percival.

Zespół Percival, doskonale znany wśród miłośników gier i słowiańskiej kultury, współtwórca ścieżki dźwiękowej do znanej na całym świecie i kultowej gry ”The Witcher: Wild Hunt”, zaprezentuje utwory ze składanki „Wild Hunt” podczas koncertu w Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej.

Percival_Wild_600pix Hunt_Live_Fot_Marcin_Somerlik002_resize

Zespół odbył trasę liczącą 16 koncertów na terenie całej Polski.

Widowisko zostanie uświetnione oprawą artystyczną Teatru Avatar, oraz wspaniałą scenografią i iluminacją, wzbogacone będzie wizualizacjami nawiązującymi do gry. Członkowie zespołu w trakcie występu będą ubrani w stroje będące rekonstrukcją odzieży z okresu wczesnego średniowiecza, a repertuar zostanie wykonany na dawnych instrumentach, których brzmienie znane jest doskonale fanom gry.

Percival – zapowiedź trasy koncertowej:

Koncert wzbogacony o oprawę graficzną to niezwykła gratka dla graczy i fanów sagi Sapkowskiego oraz wszystkich koneserów muzyki folkowej, inspirowanej historią, kulturą i dawnymi wierzeniami Słowian! Pozwoli słuchaczom przenieść się w pogranicze świata fantasy, średniowiecza, wypraw Wikingów i walecznych wojów.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory wykorzystane w ścieżce dźwiękowej, w ich oryginalnej wersji, które Zespół współtworzył specjalnie dla celów gry.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją inaugurującego koncertu, który odbył się w lutym tego roku w Warszawie: Relacja z koncertu – WILD HUNT LIVE – PERCIVAL!

Percival – Oczy Wiedźmina:

„The Witcher” to jeden z największych sukcesów polskiego przemysłu gier wideo, zaś tytułowy bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego należy do najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na rynku gier.
Najnowsza odsłona – „The Witcher: Wild Hunt” – została wydana przez studio CD PROJEKT RED w maju ubiegłego roku. W zaledwie sześć tygodni po premierze gra sprzedała się w sześciu milionach egzemplarzy.
Zespół Percival jest współtwórcą ścieżki dźwiękowej do obsypanego nagrodami (m.in. tytuł gry roku na gali The Game Awards 2015) „The Witcher 3”.

30 maja 2016 r. Percival wystąpił podczas 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – największej w Europie i jednej z największych na świecie imprez tego typu.

Percival – ścieżka dźwiękowa z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”: