Repertuar

19 czerwca 2022

niedziela

godz. 11:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Widowisko taneczno-muzyczne „Od-NOWA”

I akt – premiera spektaklu „JESTEM” Olsztyńskiego Teatru Tańca

II akt – pokaz widowiska taneczno-muzycznego „od-NOWA”

 

 

Widowisko taneczno-muzyczne „Od-NOWA”

Reżyseria: Tatiana Asmolkova

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska

Konsultacje aktorskie: Anna Maria Kosik

Koordynacja: Monika Sobota

Tancerze, aktorzy, wokaliści:  tancerze grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT, artyści Fundacji ARToffNIA

Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Partnerzy:  Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

 

 „… Ziemia się obróciła wokół swojej osi,
ale już w opuszczonej na zawsze przestrzeni.
Trwało to dobre 24 godziny.
1440 minut okazji.
86 400 sekund do wglądu.

 

Kosmiczny savoir-vivre
choć milczy na nasz temat,
to jednak czegoś od nas się domaga:
trochę uwagi, kilku zdań z Pascala
i zdumionego udziału w tej grze
o regułach nieznanych”

 

– Wisława Szymborska, „Nieuwaga”

 

Zainspirowani wydarzeniami ostatnich lat zapraszamy do naszego artystycznego świata, w którym chcemy spojrzeć na wszystko „od-NOWA”. Na nowo zdefiniować podstawowe pojęcia i wartości, odrodzić się w nowej, lepszej rzeczywistości. Chcemy wciągnąć naszych widzów w świat, w którym liczą się czyste intencje, dobre wartości, w którym można się odrodzić i zupełnie inaczej spojrzeć w przyszłość. Chcemy pokazać nowe choreografie ale też te które powstały w ubiegłych latach – w nowej odsłonie, z nowym składem tancerzy. Zacznijmy po prostu „od-NOWA”.

 

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Podczas tanecznego koncertu będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych oraz choreografie grup, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem uzupełnione przez wokalistów oraz grupę aktorską pracującą na co dzień w fundacji.

 

 

„JESTEM” premiera spektaklu Olsztyńskiego Teatru Tańca (prezentacja 19 czerwca)

 

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Aleksandra Salej

MUZYKA: Marek Salej

WYKONANIE I KREACJA: Jakub Jankowski, Anna Prętka, Kinga Łotysz, Maja Gajzmer, Hanna Żyznowska, Iga Bielak-Andrzejczyk, Lidia Zygadło, Maria Jastrzębska, Katarzyna Strzelec, Aisha Ndiaye.

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Jerzy Świtoń

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

 

Projekt “MŁODY TEATR TAŃCA” realizowany jest w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA a współorganizatorem Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.  

 

Spektakl „JESTEM” jest realizowany w ramach projektu edukacyjnego „Młody Teatr Tańca” skierowanego do młodych tancerzy amatorów we współpracy z młodymi twórcami: choreografką Aleksandrą Salej oraz kompozytorem Markiem Salej. Praca nad spektaklem ma pokazać młodym artystom na czym polega proces twórczy zawodowych tancerzy zajmujących się teatrem tańca.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij