18 czerwca 2022

Widowisko taneczno-muzyczne „Od-NOWA”

I akt – pokaz spektaklu „MOA” Olsztyńskiego Teatru Tańca

II akt – pokaz widowiska taneczno-muzycznego „od-NOWA”

Widowisko taneczno-muzyczne „Od-NOWA”

Reżyseria: Tatiana Asmolkova

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska

Konsultacje aktorskie: Anna Maria Kosik

Koordynacja: Monika Sobota

Tancerze, aktorzy, wokaliści:  tancerze grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych PRACOWNI TAŃCA PRYZMAT, artyści Fundacji ARToffNIA

Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Partnerzy:  Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

„… Ziemia się obróciła wokół swojej osi,
ale już w opuszczonej na zawsze przestrzeni.
Trwało to dobre 24 godziny.
1440 minut okazji.
86 400 sekund do wglądu.

Kosmiczny savoir-vivre
choć milczy na nasz temat,
to jednak czegoś od nas się domaga:
trochę uwagi, kilku zdań z Pascala
i zdumionego udziału w tej grze
o regułach nieznanych”

– Wisława Szymborska, „Nieuwaga”

Zainspirowani wydarzeniami ostatnich lat zapraszamy do naszego artystycznego świata, w którym chcemy spojrzeć na wszystko „od-NOWA”. Na nowo zdefiniować podstawowe pojęcia i wartości, odrodzić się w nowej, lepszej rzeczywistości. Chcemy wciągnąć naszych widzów w świat, w którym liczą się czyste intencje, dobre wartości, w którym można się odrodzić i zupełnie inaczej spojrzeć w przyszłość. Chcemy pokazać nowe choreografie ale też te które powstały w ubiegłych latach – w nowej odsłonie, z nowym składem tancerzy. Zacznijmy po prostu „od-NOWA”.

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, pedagodzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Podczas tanecznego koncertu będzie można zobaczyć między innymi choreografie grup reprezentacyjnych oraz choreografie grup, których tancerze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem uzupełnione przez wokalistów oraz grupę aktorską pracującą na co dzień w fundacji.

„MOA” spektakl Olsztyńskiego Teatru Tańca (prezentacje 17 i 18 czerwca)

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA: Gosia Mielech

WYKONANIE I KREACJA: Paulina Spiel / Aleksandra Salej, Anna Janczarek, Marta Jakimicha

OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska

MUZYKA: Bartosz Smorągiewicz

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Jerzy Świtoń

PLAKAT: Mateusz Obarek

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

MOA to opowieść o równoległych światach, które potrafią przenikać się we wspólnej, bliżej nieokreślonej przestrzeni. Jest to spotkanie nieoczywiste, a jednocześnie spójne i rzeczywiste, trzech indywidualnych osobowości.