Repertuar

28 sierpnia 2021

sobota

godz. 17:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Wakacje z nutkami – Koncert finałowy XIX Warsztatów Muzycznych Pasym 2021

Od czasów Beethovena i jego Pastoralnej wiadomo, że po przybyciu na wieś „budzą się pogodne uczucia”. A te niezbędne są, by móc owocnie i z zapałem pracować. Nic więc dziwnego, że Warsztaty Muzyczne „Wakacje z nutkami” odbywają się daleko za miastem – w ośrodku Kalwa w Pasymiu, wśród mazurskich lasów nad jeziorem Kalwa.

 

 

W tym roku warsztaty prowadzone są od 20 do 29 sierpnia już po raz dziewiętnasty. W imprezie organizowanej przez olsztyńskie koło Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków we współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie bierze udział aż 68 uczestników z całej Polski. Młodzi muzycy mogą wybrać kilka specjalności: skrzypce, wiolonczelę, flet, klarnet i fortepian. W programie znajdują się lekcje indywidualne, zespoły kameralne, orkiestry, praca z akompaniamentem, zajęcia wokalno-instrumentalne, zajęcia z ruchu z elementami tańca.

Uczestnicy pracują pod okiem znakomitej kadry opiekuńczo-wychowawczej i pedagogicznej. Prowadzący tegorocznej edycji to:

prof. dr hab. Agata Jarecka (AM Łódź) – wiolonczela
prof. zw. dr hab. Małgorzata Skorupa (AM Gdańsk) – skrzypce
mgr Anna Rzymyszkiewicz (Warszawa) – skrzypce
mgr Dorota Obijalska (Olsztyn) skrzypce
mgr Mateusz Wojtkiw (AM Łódź) – flet
dr Anna Jundziłł (Olsztyn) – flet
mgr Małgorzata Jończyk (Warszawa) – klarnet
mgr Beata Ludwicka (Warszawa) – fortepian, akompaniament
st. wykł. mgr Andrzej Siarkiewicz (AM Gdańsk) – fortepian, akompaniament
Magdalena Borkowska (Olsztyn) – akompaniament

 

 

Gośćmi specjalnymi warsztatów są Jarosław Kordaczuk i Izabela Kościesza z projektem „Etiudy na chromatofony i cirklotrony”.
Warsztaty orkiestrowe prowadzi prof. dr hab. Piotr Sułkowski, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, zaś warsztaty wokalno-instrumentalne – Agnieszka Kowalik. Z kolei Izabela Jundziłł, międzynarodowa mistrzyni tańca i instruktorka fitness z USA prowadzi zajęcia „Ruch i taniec dla prawidłowej postawy”.

Projekt zakończy się koncertami uczestników oraz pedagogów w Ośrodku „Kalwa” w Pasymiu oraz koncertem finałowym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, na który będzie mógł przyjść każdy. Poprowadzą go Anna i Izabela Jundziłł.

W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów rozmaitych epok, w tym twórców współczesnych (Koncert fortepianowy dla dzieci i młodzieży z orkiestrą smyczkową Jarosława Kordaczuka) w wykonaniu solistów instrumentalistów oraz zespołów kameralnych.
Wystąpią orkiestry smyczkowe pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego w popularnym repertuarze w amerykańskich aranżacjach oraz zespoły fletowo-klarnetowy i wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Agnieszki Kowalik, który wykona piosenkę finałową Pół kroku stąd w aranżacji Zuzanny Konopki.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij