Repertuar

19 listopada 2017

niedziela

godz. 16:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

VIRSKI – Narodowy Balet Ukrainy

Spektakl Narodowego Balet Ukrainy

Narodowy Balet Ukrainy ‘’VIRSKI’’ swoje korzenie datuje na 1937 r, kiedy to dwóch znakomitych tancerzy : Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego.

Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno ukraińskiej kultury, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

Narodowy Balet Ukrainy ‘’Virski” odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach. Każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy, zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie.

Prasa światowa komentowała ich występy w samych superlatywach i krótko: ,,Mistrzostwo’’, „Niesamowite” ”Rewelacyjne„. W stałym programie zespołu są wspaniałe, niedoścignione choreografie tańców ludowych: ‘’Hopak’’, ‘’My z Ukrainy’’, ‘’Sestry’’, ‘’Lalki’’ i wiele innych. Wszystkie one niezmiennie wzbudzają podziw i euforię widzów.

Od 1980 roku dyrektorem Narodowego Baletu Ukrainy „VIRSKI” został niezwykle charyzmatyczny artysta p. Myroslav Vantuch, pełniacy tę funkcję z wielkimi sukcesami do dnia dzisiejszego. W 1991 roku powołał on do życia działającą przy zespole szkołę baletową dla dzieci. Jej wychowankami są m.in. tancerze, którzy przyjadą do Olsztyna a którzy swoje umiejętności zaczerpnęli od mistrzów, dziś sami przekazując je młodszemu pokoleniu.

 

Artistic_VIRSKI_OLSZTYN

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij