Repertuar

9 listopada 2018

piątek

godz. 17:00

sala koncertowa filharmonii

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza na uroczystą galę „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”, która odbędzie się 9 listopada 2018 roku,
o  godz.17.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

 

2018 jest rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszego narodu. Po 123 latach niepodległe państwo przestało być dla Polaków marzeniem – stało się faktem.

Z myślą o tamtych wydarzeniach samorząd województwa warmińsko-mazurskiego organizuje uroczystą galę w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Niepodległość trzeba umacniać każdego dnia – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Należy przypominać jak ważny jest patriotyzm rozumiany jako codzienna, sumienna i dobrze wykonana praca. Patriotyzm to także uczciwość oraz przyzwoite życie. To duma z tego, że jesteśmy Polakami. A motywem przewodnim uroczystości niech będzie porozumienie – ponad wszelkimi podziałami w imię dobra narodu.

 

Program uroczystości:

– Uroczyste otwarcie gali,

– Wystąpienie Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego,

– Wręczenie odznaczeń,

– „Drogi do Niepodległości“ – wykład prof. Stanisława Achremczyka,

–  Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego i Chóru Cantores Varmienses pod dyrekcją Benedykta Błońskiego.

 

Wstęp –  informacje na stronie  Na Warmii i Mazurach świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

 

baner_gala_100lat

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij