Repertuar

20 września 2018

czwartek

godz. 19:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

TRE VOCI – The Tenors

Piotr Sułkowski – dyrygent

TRE VOCI:

Voytek Soko-Sokolnicki
Mikołaj Adamczak
Miłosz Gałaj
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

 

Program:

Uwertura Avengers
Augustin Lara – Granada
Ernesto De Curtis – Torna a Surriento
Ennio Morricone – Nella Fantasia
Rolf Lovland – You raise me up
Giacomo Puccini – Nessun Dorma
James Bond Medley
Anthony Newley & Leslie Bricusse – Feeling good
Aerosmith – I don’t wanna miss a thing
Eric Carmen / Sergei Rachmaninov – All by myself
Leonard Cohen – Halleluyah
Bob Merril – Mambo Italiano
Queen – Show must go on
Jaques Revaux – My Way

 

Po emocjach związanych z wykonaniem arcydzieł muzyki klasycznej zapraszamy wszystkich miłośników sztuki wokalnej na koncert z udziałem trójki znakomitych tenorów. W ich wykonaniu repertuar zdecydowanie lżejszego autoramentu, wykonany na najwyższym poziomie. Wokalistom towarzyszyć będzie niezawodna Orkiestry Symfonicznej WMF, która muzyką towarzyszyć będzie solistom w oryginalnych, napisanych specjalnie dla TRE VOCI aranżacjach.

 

 

TRE VOCI  – The Tenors

VOYTEK  SOKO | MIKOŁAJ  ADAMCZAK | MIŁOSZ  GAŁAJ

 

Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl Mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo. Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus CENTER), Chiang Mai (Kad Theater – Thailand), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Poznaniu (Sala Ziemi MTP), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich), Toruniu (Dwór Artusa), Przemyślu (Centrum Kultury Zamek), Krynicy Zdroju.

 

 

„Ci młodzi śpiewacy uznawani są za jedno z najważniejszych odkryć świata operowego 2017 roku. Łączy ich nie tylko talent, charyzma i poczucie humoru ale i także niebanalna prezencji, która od kilku sezonów z powodzeniem podbija serca miłośników muzyki operowej w Polsce i poza granicami kraju” – Plejada.pl – ONET.PL

 

 

VOYTEK SOKO-SOKOLNICKI – tenor

Od wolności do wieczności…

 

Jest artystą niezależnym, który oprócz Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i klasę saksofonu w Wałbrzychu. Nieustannie rozwija się jako śpiewak operowy, producent i reżyser wydarzeń artystycznych. Zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina Candide w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury
za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2013 roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w Pagliacci R. Leoncavallo oraz Turiddu w Cavaleria rusticana P. Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju. W 2016 roku został zwycięzcą III Bitwy Tenorów na Róże, która była transmitowana przez TVP2 i TVP Polonia do wielu krajów na całym świecie. Kariera koncertowa rozpoczęła się w 2015 roku i od tego czasu miał przyjemność występować niemalże na wszystkich scenach filharmonii w Polsce, a także w Toronto (Canada), BadenBaden (Niemcy) i Chicago (USA).

 

MIKOŁAJ ADAMCZAK – tenor liryczny

Jesteś tak wielki, jak wielkie są Twoje marzenia…

 

Producent muzyczny i kompozytor w jednej osobie. W swoim dorobku ma wiele partii operowych, m.in. Titus (Clemenza di Tito W.A. Mozart), Don Ottavio (Don Giovanni W.A. Mozart), Vladimir Lensky (Eugeniusz Oniegin P. Czajkowski), Fenton (Falstaff G. Verdi), które wykonywał w Polsce i za granicą, m.in. Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Krakowskiej, Operze na Zamku w Szczecinie, Narodni Divadlo Moravskoslezke w Ostrawie (Czechy) czy Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy). Występował na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Gwiazdy Światowych Scen Operowych w Filharmonii Poznańskiej, Classic Open Air
w Berlinie (Niemcy), Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy), Classic Night – Verein Opera
w Szwajcarii. Jest laureatem m. in. II Miejsca na 10-th Imrich Godin International Vocal Competition we Vrable na Słowacji. W 2015 roku brał udział w najsłynniejszym, wieloetapowym konkursie wokalnym na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition 2015
w Amsterdamie, w którym awansował do ścisłego finału. W dorobku artystycznym ma występy u boku najlepszych śpiewaków operowych świata, m.in. Fransisco Araizy, Siergieja Leiferkusa, Mariusza Kwietnia, Rodiona Pogossova czy Artura Rucińskiego. Jest autorem muzyki do piosenki „Esistera” zespołu TREvoci, która brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizja 2018 w Portugalii, a także utworów dla zespołu ISLANDERS, m.in.. singla „Falling liars”, który znalazł się na prestiżowym albumie „Dobra alternatywa 2”, wydanym przez Universal Music Polska.

 

MIŁOSZ GAŁAJ – tenor

Nie ma nic piękniejszego niż być sobą…

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Wykształcony w dwóch specjalnościach śpiewu solowego oraz musicalu. Jako aktor debiutował w 2009 r. w Zmierzchu Bogów wg L. Viscontiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl gościł w Łodzi na XVII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz w stolicy na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Zmierzch Bogów został zarejestrowany przez TVP Kultura w maju 2011 r. W pierwszych latach swej artystycznej działalności występował w partiach barytonowych, jako Slook w La Cambiale di Matrimonio G. Rossiniego w Operze Bałtyckiej, Michele w Il Tabarro oraz tytułowy Gianni Schicchi G. Pucciniego na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej. W miarę dojrzewania głosu i rozwijania możliwości wokalnych artysta coraz śmielej sięga po repertuar tenorowy. W 2016 r. zadebiutował w roli Edwina w operetce Księżniczka czardasza w Poznaniu. Ponadto ma za sobą debiut reżyserski – musical Fame (Mazowiecki Teatr Muzyczny, sezon 2015/16). Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od października 2013 r. jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu swojej Alma Mater.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij