Repertuar

21 listopada 2015

sobota

godz. 18:30

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Alban Berg – LULU

THE METROPOLITAN OPERA LIVE IN HD

Wystąpią: Marlis Petersen (Lulu), Susan Graham (Hrabina Geschwitz), Daniel Brenna (Alwa), Paul Groves (Malarz/Murzyn), Johan Reuter (Dr. Schön/Kuba Rozpruwacz), Franz Grundheber (Schigolch). Reżyseria: William Kentridge. Scenografia: Sabine Theunissen. Kostiumy: Greta Goiris. Dyryguje Lothar Koenigs.

 

Wyjątkowe, mocno skandalizujące dzieło Albana Berga. „Lulu”, podobnie jak „Turandot” Pucciniego, należy do oper dokończonych po śmierci kompozytora przez kogoś innego – w tym przypadku przez Friedricha Cerhę, i to dopiero 44 lata po śmierci Berga. Skomplikowana historia Lulu – „modliszki idealnej” – sprowadza się do korowodu mężczyzn, z których żaden nie potrafi się oprzeć zmysłowej kobiecie o podejrzanej przeszłości. Przez swoje szaleństwa Lulu popada w kłopoty, które ze szczytu powodzenia strącają ją na samo dno, aż do finałowego spotkania z Kubą Rozpruwaczem. W postać rozpustnej Lulu wcieli się Marlis Petersen, znana widzom z występu w roli Zuzanny w „Weselu Figara”. Za pulpitem dyrygenckim staje dyrektor muzyczny Walijskiej Opery Narodowej (Welsh National Opera) Lothar Koenigs, reżyseruje artysta multidyscyplinarny William Kentridge, którego inscenizację „Nosa” Szostakowicza podziwialiśmy także w transmisji „The Met: Live in HD”.

Przedstawienie trwa około 4 godzin i 10 minut (w tym 2 przerwy).

 

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij