Repertuar

6 stycznia 2024

sobota

godz. 18:55

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

The Metropolitan Opera – Verdi „Nabucco”

Autor: Verdi

Czas trwania: 3 godziny 6 minut [1 przerwa]

 

Reżyseria: Elijah Moshinsky

Scenografia: John Napier

Kostiumy: Andreane Neofitou

Światło: Howard Harrison

 

Daniele Callegari (Dyrygent), Liudmyla Monastyrska (Abigaille), Maria Barakova (Fenena)

SeokJong Baek (Ismael), George Gagnidze (Nabucco), Dmitry Belosselskiy (arcykapłan Zachariasz)

 

Starożytny Babilon ożywa na scenie Met w tej pełnej rozmachu inscenizacji. W roli potężnego władcy Nabucca (Nabuchodonozora) po raz pierwszy w nowojorskiej operze wystąpi baryton George Gagnidze. Partnerować będzie mu ukraińska sopranistka Liudmyla Monastyrska, która ponownie wcieli się w intrygującą postać mściwej córki króla – Abigaille. Ponadto na scenie ujrzymy mezzosopranistkę Marię Barakovą jako Fenenę oraz tenora SeokJong Baek (debiutującego w The Metropolitan Opera) w roli Ismaela. Słynną partię arcykapłana Zachariasza ponownie zaśpiewa bas Dmitry Belosselskiy. Orkiestrę Met poprowadzi Daniele Callegari.

 

Opera Nabucco przyniosła Verdiemu rozgłos. Jej wizytówką jest słynny chór „Va, pensiero”, który usłyszymy w poruszającym wykonaniu chóru Met.

 

 

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij