Repertuar

5 maja 2019

niedziela

godz. 11:00

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Święto ulicy Moniuszki na Warmii i Mazurach

Posadzenie „Dębu Moniuszki” przed gmachem Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii rozpocznie się „Święto Ulicy Moniuszki na Warmii i Mazurach”. Uroczyste świętowanie 200. rocznicy urodzin twórcy polskiej opery narodowej uświetnią  prezentacje artystyczne, na które złożą się m.in. występy:

– Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie – dyrygent: Grażyna Kaznowska-Grygoruk
– Magdaleny Tokajuk – sopran,  akompaniament – Łukasz  Jóźwiak
– Zespołu „CELLOFUNY”  pod kierownictwem Pawła Panasiuka
– Zespołu jazzowego pod kierownictwem  Tomasza Mieczykowskiego
– Trzech par tanecznych z zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, które zatańczą „Mazura” Moniuszki.

Ponadto:

Iwona Pavlović zaprosi Państwa do wspólnego zatańczenia Koncertowego Poloneza A-dur Stanisława Moniuszki, nagranego przez Orkiestrę Symfoniczną  Warmińsko- Mazurskiej Filharmonii.

Odbędzie się prezentacja kulinarnego wydarzenia „Moniuszko Menu” z udziałem znakomitych restauratorów, producentów cydru i staropolskiego piwa z regionu Warmii i Mazur.
Swoją premierę będzie miał komiks „U Rodziny w Operze” – zapraszamy na spotkanie z twórcami komiksu Jarkiem Gach i Katarzyną Matwiejczuk
Poprosimy zgromadzoną publiczność o wspólne zaśpiewanie wybranych pozycji z repertuaru „Śpiewnika domowego” Stanisława Moniuszki.

Ogłoszenie zjazdu rodzin i osób o nazwisku Moniuszko, planowany w okresie plenerowego wystawienia opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki na Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

Współorganizacja uroczystego świętowania na ulicy Moniuszki na Warmii i Mazurach:
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie
Jutrzenka Sp. z o.o. Dobre Miasto
Państwowa Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Olsztynie
Dr. Irena Eris Hotele SPA
Browar Kormoran
Kawiarnia Moja
Villa Port
Restauracja Przystań
Karczma Warmińska
Hotel Krasicki
WOWKA – Cud miód z Warmii
Hotel  Zamek Ryn
Stowarzyszenie „Meloman”

W „Moniuszko Menu”  uczestniczą najlepsze restauracje w regionie Warmii i Mazur m.in. „Przystań”, „Malta Caffe”, „Na rogu czasu”, „Cudne manowce”, Kwaśne jabłko”,  „Alegoria” w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Restauracje w Zamku Ryn, Restauracja w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, „Karczma Warmińska” w Gietrzwałdzie, Restauracja z Zielonym Piecem w Olsztynku, Dr Irena Eris Spa w Wysokiej Wsi, Grand Hotel Tiffi Iława

afisz dobry1

 

 

1 a moniuszko

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij