Repertuar

30 października 2021

sobota

godz. 19:00

sala koncertowa Filharmonii

Sanah

Jest jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. W roku 2020 z obiecującej debiutantki stała się najpopularniejszą polską wokalistką w streamingu audio-video (m.in. Spotify, Youtube/Vevo), jak i autorką najczęściej granego polskiego utworu w radiach (wg ZPAV).

 

Sanah zauważona została 2 lata temu w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Ma niepowtarzalny styl pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami.  Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej „Cząstki”), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydawane od połowy 2019 roku piosenki („Siebie zapytasz”, „Idź”, Proszę Pana” czy „Koronki”) przyniosły jej tytuł jednej z największych muzycznych nadziei 2020 roku i rzeszę fanów, których wciąż przybywa w tempie geometrycznym. Wydana jesienią 2019 winylowa EP-ka ‘ja na imię niewidzialna mam’ razu dotarła na szczyt listy najpopularniejszych winyli w Empik.com.

 

Kiedy na początku roku 2020 sanah rozpoczęła promocję długo zapowiadanej debiutanckiej płyty nikt nie spodziewał się, że ten rok będzie należał do niej. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo – „Szampan” – zna chyba każdy: piosenka zyskała status Diamentowej Płyty a klip do niej na YT w ciągu roku obejrzano ponad 50 milionów razy. W ślady Szampana poszły kolejne radiowe single – „Melodia” (Poczwórna Platyna, 40 mln odtworzeń klipu w 9 miesięcy) i „No sory”, za który podczas 57. Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymała aż 2 nagrody (łącznie sanah wyjechała z Opola z 4 nagrodami).

 

8 Maja 2020 wydała debiutancki album „Królowa dram” (aktualnie Podwójnie Platynowa Płyta) , który zadebiutował na 1. miejscu OLiS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce OLiS. Jesienią do sprzedaży trafiła kolejna winylowa (i kasetowa!) EP-ka „BUJDA”, przygotowująca fanów na premierę nowego krążka długogrającego, jaki ukaże się wiosną tego roku. Drugą odsłoną płyty (po ‘No sory’) jest aktualny singiel sanah i wokalisty Bitaminy Vito Bambino – ‘Ale jazz!’ , który aktualnie szturmuje w polskie radia i internet, bijąc kolejne rekordy popularności.

Wtedy kiedy było to możliwe, Sanah intensywnie koncertowała mając na uwadze obowiązujący reżim sanitarny. Latem 2020 zagrała więcej koncertów niż niejedna polska gwiazda (m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Poznaniu, Sopocie i kilkukrotnie w Warszawie), z których większość wyprzedała się w mgnieniu oka. Na wiosnę i lato artystka planuje wrócić do występów w ramach przełożonej z jesieni trasy  #NoSory Tour jak i zupełnie nowych, dodatkowych koncertów.

 

INFORMACJA DLA WIDZÓW NIEPEŁNOLETNICH:

  • widzowie w wieku do 16 roku życia – konieczna jest obecność i opieka pełniona przez opiekuna pełnoletniego
  • widzowie w przedziale wiekowym 16-18 roku życia – nie ma konieczności obecności opiekuna pełnoletniego

 

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest posiadać indywidualny, pełnowartościowy bilet.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij