Repertuar

28 września 2019

sobota

godz. 19:00

kościół ewangelicko-augsburski w Olsztynie

Recital organowy Oskara Gottlieba Blarra

Oskar Gottlieb Blarr – organy
Zespół „Pro Musica Antiqua”:
– Leszek Szarzyński – flet
– Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopran
– Paweł Panasiuk – wiolonczela

 

Zapraszamy Państwa do kościoła ewangelicko-augsburskiego w Olsztynie na recital organowy prof. Oskara Gottlieba Blarra.
Koncert poprzedza otwarcie wystawy, w olsztyńskim zamku, dzieł Anatlola – artystyczny pseudonim Karla-Heinza Herzfelda, niemieckiego rzeźbiarza, malarza, rysownika, twórcy instalacji i obiektów artystycznych. Profesor Oskar Gottlieb Blarr jest wielkim i oddanym przyjacielem Anatola, kolekcjonerem jego dzieł, spośród których przekazał 137 przekazał Muzeum Warmii i Mazur w 2017 roku.

 

Prof. Oskar Gottlieb Blarr – kompozytor, wirtuoz organów, kantor, dyrygent. Urodzony w 1934 roku w Sędławkach koło Bartoszyc w ówczesnych Prusach Wschodnich. Mieszka i pracuje w Dusseldorfie.
Od 1985 roku wspiera działania zmierzające do zachowania starych instrumentów organowych w Polsce. W Październiku 2016 roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie nadał prof. Blarrowi tytuł doktora honoris causa za 50-letni wkład w pojednanie między Polską i Niemcami w dziedzinie kultury i muzyki.

 

W programie m.in.:
– Stare Tabulatury, kompozycje Georga  Fredricha Handela, Felixa Mendelssohna, Feliksa Nowowiejskiego oraz Oskara Gottlieba Blarra.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij