• 6 7 grudnia2019 slajder

6,8.12.2019 | MIKOŁAJKI Z MUZYKĄ FILMOWĄPIOTR SUŁKOWSKI – DYRYGENT, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – PROWADZENIE KONCERTU | W PROGRAMIE TEMATY Z FILMÓW I MUSICALI

• 7-8 2019 slajder

7,8.12.2019 | MUZYKA JOHNA WILLIAMSADIEGO NAVARRO (HISZPANIA) – DYRYGENT, ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ, MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – PROWADZENIE KONCERTU | W PROGRAMIE TEMATY Z FILMÓW m.in. SZCZĘKI , E.T., PARK JURAJSKI, HARRY POTTER, GWIEZDNE WOJNY

• 11 grudnia 2019 slajder

11.12.2019 | MISTRZOWSKIE RECITALE FORTEPIANOWEKRYSTIAN TKACZEWSKI – FORTEPIAN, JAGIENKA PERLIKIEWICZ-KASS – PROWADZENIE | W PROGRAMIE: FRYDERYK CHOPIN, WOLFGANG AMADEUS MOZART, PIOTR CZAJKOWSKI/MIKHAIL PLETNEV

• 12 grudnia 2019 slajder

12.12.2019 | SCENA DLA MUZYKI POLSKIEJFILATURA DI MUSICA: MAREK NAHAJOWSKI – FLET PODŁUŻNY, JUDYTA TUPCZYŃSKA – SKRZYPCE BAROKOWE, JUSTYNA MŁYNARCZYK – VIOLA DA GAMBA, MAGDALENA PILCH – FLET TRAVERSO, PATRYCJA DOMAGALSKA-KAŁUŻA – POZYTYW, PIOTR MŁYNARCZYK – VIOLA DA GAMBA, KATARZYNA BIENIAS – ŚPIEW | W PROGRAMIE m.in.: ADAM JARZĘBSKI, WACŁAW Z SZAMOTUŁ, MIKOŁAJ GOMÓŁKA, ANDRZEJ ROHACZEWSKI, JAN STOBEUSZ

• 30 31 grudnia slajder 2019

Repertuar

16 sierpnia 2019

sala koncerrtowa filharmonii

kup bilet

Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO

Adrián Varela – dyrygent
Janusz Wawrowski – skrzypce

W programie:
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna „Bajka”
Mieczysław Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO to największa i jedyna ogólnopolska orkiestra dla uczniów szkół muzycznych II stopnia w Polsce. Co roku podróżuje po kraju szukając najzdolniejszych młodych muzyków, których łączy ta sama pasja. We współpracy ze słynną Philharmonia Orchestra z Londynu oraz Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego tworzony jest zespół, w którym uczniowie w wieku już od 14 roku życia mogą zdobywać nie tylko profesjonalne umiejętności, ale również uczyć się tego, co w życiu najważniejsze: odpowiedzialności, zaufania, kreatywności i pracy w grupie. Orkiestra powstała z inicjatywy Wojciecha Walczaka, Antoniego Rosochackiego i Jana Regulskiego. Uczestnicy projektu przygotowali repertuar koncertowy podczas Akademii Umiejętności w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego pracując pod okiem doświadczonych muzyków z Philharmonia Orchestra. Skład tegorocznej kadry profesorskiej uświetnili swoją obecnością Adrián Varela, Desmond Neysmith, Carsten Williams, Laurent Ben Slimane oraz Jan Regulski. Młodym muzykom towarzyszyć będzie jeden z najlepszych polskich skrzypków XXI wieku Janusz Wawrowski, grający na pierwszym w powojennej historii naszego kraju instrumencie Antonio Stradivariego. Skrzypce wykonane w Cremonie w 1685 roku, decyzją Ministra Kultury otrzymały imię „Polonia”, uświetniające 100 lat niepodległości Polski.
Organizatorzy: JM Poland, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Janusz Wawrowski jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia. Koncertował jako solista m. in. w Filharmonii Berlińskiej, Musikverein w Wiedniu, Litewskiej Filharmonii Narodowej w Warszawie, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, De Doelen w Rotterdamie, Tel Aviv Music Center, Seoul Arts Center czy Teatro Teresa Carreῆo w Caracas. Gościł też na wielu renomowanych festiwalach – Chopin i Jego Europa, Salzburger Festspiele, Hemsing Festival, Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie, Festiwalu Prawykonań, Bebersee Festival oraz Festiwalu Anny Fedorovej w Holandii. Specjalnie dla niego utwory skrzypcowe napisali Norbert Paley, Tomasz Opałka, Marcin Markowicz i Albena Petrovic.

Za wybitną działalność artystyczną i społeczną został uhonorowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jest również laureatem nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2017 i 2019. Na swoim koncie ma również nominację do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii „Osobowość Roku” 2018. Występował na zaproszenie trzech Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

loga 16 sierpnia