Repertuar

15 września 2017

piątek

godz. 19:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Uroczysta inauguracja 72. sezonu artystycznego 2017/2018 Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Uroczysta inauguracja 72. sezonu artystycznego 2017/2018 Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Wykonawcy:

Piotr Sułkowski – dyrygent
Zespół KROKE  w składzie:
Tomasz Kukurba –  altówka
Jerzy Bawoł  – akordeon
Tomasz Lato –  kontrabas
oraz gościnnie: Sławek Berny – instrumenty perkusyjne

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W programie:

kompozycje z płyty “Feelharmony” zawierającej najpopularniejsze utwory zespołu Kroke, w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina. Zespół Kroke zaprezentuje m.in. takie utwory jak: Lullaby for Kamila, Dream, Mountains, Night in the Garden of Eden, Time, River of Shadows, Cave, Usual Happiness, Ajde Jano, Light in the Darkness czy Eddie.

 

Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół
– 
Peter Gabriel

Kroke na żywo są mrożąco krew w żyłach genialni. To niezapomniane przeżycie
Jon Lusk

To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce
Nigel Kennedy

 

kroke_studio-209

Kroke… Zachwycił się nimi Steven Spielberg, urzekli Petera Gabriela, koncertowali z Nigelem Kennedy – fot. Jacek Dyląg

Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. W ostatnich latach Kroke współpracowało z Nigelem Kennedym, Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi. Zespól pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie. Kroke od 25 lat zażywa sławy nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, gdzie wydawało kolejne płyty, w Hiszpanii czy krajach Skandynawii.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij