Repertuar

21 stycznia 2017

sobota

godz. 18:00

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

„OD UCHA DO UCHA”

Koncert zimowy Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach

Patronat honorowy Małgorzata Chyziak – Starosta Olsztyński

Wykonawcy:

Połączone chóry dziecięce z PSM w Dywitach oraz filii w Barczewie, Biskupcu i Olsztynku

Dyrygenci:
Marcelina Gładysiak
Anna Błaszczyk

Soliści:

Wokaliści:

Patrycja Jackowska, Ewa Giska, Ewa Seferynowicz, Anna Błaszczyk

Instrumentaliści:

Olga Kłosowska – skrzypce

Krzysztof Danielewicz – skrzypce

Marta Rusiniak  -altówka

Monika Wielechowska- wiolonczela

Dominik Jastrzębski – klarnet

Kamil Wiącek – saksofon

Adam Giska – gitara

Tomasz Michalak – akordeon, fortepian,

Gościnnie:

Zespół Blue Side w składzie: Jacek Kowalski – gitara elektryczna, Adam Starowicz – gitara basowa, kontrabas, Piotr Pawlak – perkusja, Michał Kuczkowski – keyboard

oraz Paweł Ejzenberg – śpiew

Kierownictwo muzyczne: Ewa Giska, Tomasz Michalak

Prowadzenie koncertu: Janusz Ciepliński

 

„OD UCHA DO UCHA” – Będzie radość, będzie piękna muzyka, będą emocje!

21 stycznia, w Dzień Babci na estradzie Filharmonii zaprezentują się połączone chóry dziecięce złożone z uczniów szkół muzycznych z Dywit, Olsztynka, Barczewa i Biskupca. 120-stu małym chórzystom i trójce dyrygentów towarzyszyć będą ich pedagodzy – instrumentaliści. Obok klasycznych polskich kolęd, pojawią się równie piękne, choć mniej znane kolędy pochodzące z różnych krajów Europy. Nie zabraknie naturalnie utworów o tematyce zimowej i świątecznej.  Mistrzowsko zaaranżowane w stylu jazzowym, rozrywkowym i folkowym z pewnością zyskają uznanie publiczności.
Wśród małych i dużych solistów usłyszeć będzie można m.in. Patrycję Jackowską, utalentowaną wokalistkę jazzową, laureatkę Grand Prix Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w Iławie, niedawną absolwentkę AM w Gdańsku, a  obecnie nauczyciela eksperymentalnej klasy śpiewu estradowego w PSM I st. w Dywitach oraz jej podopieczne.
Solistom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy, saksofon, klarnet oraz sekcja rytmiczna stworzona przez  znakomity olsztyński zespół Blue Side, kierowany przez gitarzystę Jacka Kowalskiego.
Lubiany przez wszystkich repertuar, różnorodna stylistka połączona z  entuzjazmem dzieci i pasją nauczycieli – zawodowych muzyków, wokalistów i instrumentalistów, gwarantują niezapomniane wrażenia! Koncert poprowadzi znany olsztyńskiej publiczności Janusz Ciepliński, na co dzień kierujący pięcioma szkołami muzycznymi w powiecie olsztyńskim.

Serdecznie zapraszamy!

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij