Repertuar

19 marca 2022

sobota

godz. 19:30

sala koncertowa Filharmonii

kup bilet

Muzyczny lot z Pink Floyd

Wrocław-Szymany-Olsztyn – podróż przez pryzmat legendarnych przebojów

Cały wpływ ze sprzedaży kolejnych 100 biletów przeznaczamy na pomoc dla Ukrainy 🇺🇦

 

Od kiedy Wrocław od Olsztyna dzieli zaledwie godzina drogi powietrznej, pretekstów do podróży nie brakuje. Jednym z nich może być koncert muzyki Pink Floyd, zespołu wiecznie żywego w pamięci fanów, w wykonaniu grupy Spare Bricks.

W marcu 2022 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się widowisko muzyczne z okazji 49. rocznicy wydania płyty „Ciemna Strona Księżyca”. W repertuarze koncertu znajdą się nie tylko utwory z tego albumu, ale również najbardziej lubiane dzieła wybrane z całej twórczości brytyjskiej grupy.

Dzięki połączeniu lotniczemu Szymany-Wrocław odległość Warmii i Mazur oraz Dolnego Śląska przestała mieć znaczenie. Lot trwa zaledwie 45 minut, a z Szyman do stolicy regionu – Olsztyna – dotrzemy komfortowo taksówką lub szynobusem, sprawnie pokonując trasę 55 kilometrów.

Możliwość, jaką otwiera przed nami Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, sprawia, że organizacja wydarzeń kulturalnych, spotkania biznesowe i podróże turystyczne pomiędzy odległymi od siebie regionami stały się znacznie prostsze.

Na koncercie wrocławskiej grupy utwory z płyty „The Dark Side of the Moon” usłyszymy częściowo w polskiej wersji, dzięki czemu widowisko będzie miało wymiar nie tylko muzyczny, ale również poetycki. Znane i wielokrotnie nucone utwory, przetłumaczone na język polski nieoczekiwanie nabierają większej mocy, ponieważ poezja w rodzimym języku – niczym pryzmat – rozszczepia znaczenie słów, nadając im wiele znaczeń. A wszystko po to, aby dotknąć „światła naszej codzienności”.

Koncerty muzyki Pink Floyd zawsze gromadzą słuchaczy z kilku pokoleń ukształtowanych przez twórczość kultowego brytyjskiego zespołu. Rodzice przychodzą z nastolatkami, ale nie brakuje też studentów, nie brakuje seniorów. To dowód na to, że muzyka Pink Floyd jest ponadczasowa – wyrażała nastroje młodych w latach 60. poprzedniego stulecia i w kolejnych dekadach, a i obecnie wciąż trafia do naszej wrażliwości.

Spare Bricks przedstawi publiczności show na miarę wielkoformatowego koncertu, będącego jednocześnie muzyczną podróżą w czasie oraz nowatorskim widowiskiem.

Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd (we współpracy z zespołem Spare Bricks kilka lat temu powstała świetnie przyjęta na wielu koncertach polska wersja „The Wall”).

 

Kup bilet

 

 

 

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij