Repertuar

9 lipca 2019

wtorek

godz. 18:00

sala koncertowa filharmonii

kup bilet

Muzyczna podróż do Hiszpanii

QUATUOR EUROPA:

Cristian Ifrim – I skrzypce

Anna Radomska Gardyjas – skrzypce

Jorge Wojtysiak – altówka

Małgorzata Sęk – wiolonczela
Program:

Enrique Granados – Danza Espanola

Isaac Albeniz – Suita Hiszpańska

Asturias

Sewilla

Pablo Sarasate – Romans Andaluzyjski

Georg Philipp Telemann – Suita Don Quijote

Galop Rosinante i Sancho Pansa

Odejście Don Quijota

Luigi Boccherini – Fandango

Amparito la Roca – pasodoble

Georges Bizet – Suita z opery Carmen

Habanera

Marsz Torreadora

Federico Chueca – Bateo

 

KONCERT POŁĄCZONY Z DEGUSTACJĄ WINA ORAZ SPOTKANIEM AUDIOWIZUALNYM POŚWIĘCONYM PREZENTACJI TRADYCJI, FOLKLORU ORAZ SŁYNNEJ GONITWIE BYKÓW W CZASIE ŚWIĘTA SAN FERMIN W NAVARRZE

 

Zespół kameralny Quator Europa powstał w 2000 roku z inicjatywy czwórki znakomitych muzyków, solistów najważniejszych orkiestr europejskich, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej. Na co dzień pracują oni w renomowanych orkiestrach takich jak  Orquesta de Camara del Palau de la Música Catalana, Philharmonia Orchestra of Yale, Orkiestra Filharmonii w Bukareszcie, Sinfonia Varsovia, Orquestra de Euskadi w San Sebastian, Orquesta Sinfonica de Navarra, Grupo Enigma (orkiestra kameralna) w Saragossie, Polish Camerata.

Każdy z nich reprezentuje inny kraj pochodzenia, ale łączy ich obecnie miejsce zamieszkania, w północnych prowincjach Hiszpanii (Nawarra Gipuzcoa)

Członkowie Quatuor Europa uczestniczyli w wielu konkursach muzyki kameralnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia: Międzynarodowy Konkurs Kwartetów w Colmar, Muzyki Kameralnej w Belgradzie oraz w Łodzi, Concurs Germans Claret, Concurs de Cambra Sofia Puche w Hiszpanii, oraz jako soliści : Konkurs im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Międzynarodowy Konkurs Nicanor Zabaleta w San Sebastian, Konkurs Wiolonczelowy im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu.

Brali udział w wielu festiwalach muzyki kameralnej : Festival de Perigord Noir, Festival de  Musica Visual en Lanazarote, Festival Musikaste w Renteria – San Sebastian, Quincena Musical de Donosti , Caper Lubliniensis, Muzyka i Architektura w Toruniu, Festiwal Zespołów Kameralnych w Warszawie….

Wraz z różnymi zespołami i jako soliści dokonali wielu nagrań dla tak ważnych firm dyskograficznych jak Harmonia Mundi, Naxos, Cristal Records, Nimbus, Discoby,Elkar, Polskie Radio i TV Polonia.

Występowali na scenach najważniejszych sal koncertowych Europy, Azji i Ameryki uczestnicząc w wielu podróżach artystycznych realizowanych z grupami kameralnymi jak i z orkiestrami, w których pracują.

Oprócz działalności  koncertowej wszyscy muzycy zespołu aktywnie udzielają się pedagogicznie, współpracując z najważniejszymi centrami edukacji muzycznej w Hiszpanii i w Polsce oraz prowadząc letnie kursy mistrzowskie dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Od roku 2009 regularnie odbywają muzyczne podróże do Polski, grając utwory czołowych kompozytorów hiszpańskich i europejskich.

Quatuor Europa współpracuje także z solistami tej rangi jak Peter Verhoyen, Thomas Indelmuhle, Maciej Pikulski,  Eva Fontalba, Frank Coryn, Lukasz Krupiński i  Vadim Tsibulevsky.

kontakt

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij